הודעות אירגונים

חדשני וממוגן: אין עוד מיון כזה בישראל! המיון הגדול והמתקדם בישראל נפתח בבילינסון

07/08/2014

כ-5,000 מ"ר (לעומת 700 מ"ר בלבד במיון הקודם)

 

כ-110 מיליון ₪ הושקעו בפרויקט שנבנה בסטנדרטים של בתי חולים מובילים בעולם

 

דגש על חווית הלקוח – פרטיות, עיצוב

 

מרכז דימות הוקם במקום

 

ממוגן מפני כל סוג של מתקפה

 

בבי"ח בילינסון נפתח המרכז החדש לרפואה דחופה (מיון) ולטראומה ע"ש חוסידמן – מערך מיון ייחודי שמשתרע על שטח של כ-5,000 מ"ר ומהווה את המיון הגדול והמתקדם ביותר בישראל. צוות המיון יעניק במשך 24 שעות ביממה טיפול מקצועי ואיכותי לכ-150,000 פונים בשנה.

המתחם החדש כולל אזור ייעודי רחב היקף ומאובזר, בו ניתן לטפל בו זמנית במספר נפגעי טראומה – פצועים קשים הסובלים מפגיעה רב מערכתית כתוצאה מתאונות דרכים, פעילות צבאית, פעולות טרור, תאונות עבודה ועוד. 

 

בשונה מהצפיפות והעדר הפרטיות המאפיינת את מרבית חדרי המיון בישראל, החלל במיון החדש בבילינסון מאפשר פרטיות מרבית לכל חולה. הבנייה בסטנדרטים גבוהים וייחודיים, בדומה למרכזים הרפואיים המתקדמים בעולם, נעשתה על פי עקרונות תכנון המאפשרים טיפול מיטבי תוך שמירה על

 

כבודו ופרטיותו של כל מטופל – לכל מטופל חדר טיפולים אישי (לא עוד הפרדה באמצעות וילונות!). כמו כן, קיימים 4 שטחי טיפול מרווחים, מצוידים בכורסאות לנוחיות המטופלים, בהם ניתנים טיפולים כגון עירויים, אינהלציה ועוד. בנוסף קיימים במקום חדרי טיפול נמרץ לשימוש במצב חירום, חדרי בידוד, וחדרים ליועצים רפואיים ופסיכו-סוציאליים, בהם יתקיימו שיחות עם מטופלים ובני משפחתם בפרטיות מלאה.

 

כחלק מהתאמת המרכז החדש למציאות הישראלית, נבנה כל המיון מתחת לפני הקרקע, כסביבה ממוגנת מפני התקפות טילים. מדובר ב"מיון מכופתר" - תוך רגעים ספורים ניתן לסגור את כל הפתחים ולהפוך אותו לבועה נפרדת מהעולם החיצוני.  

 

המיון החדש והמרווח יאפשר סביבת עבודה נעימה ושקטה לצוות המיון, שיוכל לעבוד ביעילות מרבית, גם ברגעי עומס רב, ולתת את השירות הטוב ביותר למטופלים.  

 

התפיסה החדשנית שמאפיינת את המיון שמה דגש על עיצוב, אווירה וחוויה אישית: מעל מיטת המטופל הוצבו ציורי תקרה מוארים, הטפטים והעיצוב בגוונים בהירים ומרגיעים, במקום מפוזרות עמדות שתייה לרווחת הקהל. כמו כן, שירותWIFI   מאפשר גלישה חופשית ברשת האינטרנט להנעמת השהות במקום.

 

יתרון גדול נוסף של מערך המיון והטראומה החדש הוא שבמקום נבנה אגף דימות (בדיקות הדמיה). מטופלים שיזדקקו לצילומי רנטגן, CT ואולטרסאונד יקבלו את השירות במתחם מיוחד המיועד למטופלי המיון בלבד.

 

פרויקט הבניה רחב ההיקף התאפשר הודות לתרומתו הנדיבה של דניאל חוסידמן ממקסיקו והודות לשירותי בריאות כללית.

 

ד"ר ערן הלפרן, מנהל מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון): "אין סמליות גדולה מזו שעם סיומו של מבצע "צוק איתן" פתחנו את המיון הממוגן הגדול במדינת ישראל, שיעניק טיפול רפואי לכל הפונים בשעריו, בני כל הדתות. איום הרקטות הפך לממשי עבור תושבי מרכז הארץ ואני שבע רצון מכך שהמתקן הממוגן החדש יוכל להמשיך ולתפקד תחת איום טילים. תנופת הבנייה בביה"ח נמשכת ובשבועות הקרובים נתחיל בבניית בניין אשפוז חדש שימוקם מעל המיון."  

  

נמסר על ידי : ורד קויטל, דוברת

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<