הודעות אירגונים

חדש ברשת החברתית-בריאותית ''כמוני'': קהילת מפרקים

25/06/2015

 

בימים אלה עולה לאוויר ברשת החברתית-בריאותית "כמוני", קהילת חולי דלקות מפרקים המצטרפת לעשרות הקהילות הפעילות ברשת.

הקהילה החדשה תאפשר לנשים וגברים המתמודדים עם דלקות מפרקים אוטואימוניות, להיוועץ עם מומחים בתחום, להיחשף למידע מקיף בנוגע לנושא, לדבר זה עם זה, ללמוד מניסיונם של אחרים ולפגוש אנשים כמותם, כל זאת על מנת לקבל ולתת תמיכה מקצועית ורגשית במהלך ההתמודדות המאתגרת עם המחלה.

דלקות מפרקים אוטואימוניות הן דלקות מפרקים הנגרמות  מתגובה מוטעית של מערכת החיסון נגד הגוף עצמו. בין דלקות מפרקים האוטואימוניות בהן תעסוק הקהילה החדשה בכמוני, דלקת מפרקים שגרונתית, דלקת מפרקים פסוריאטית, דלקת חוליות מקשחת ודלקת חוליות ללא עדויות רדיוגרפיות. על פי ההערכות, כ-3% מהאוכלוסייה סובלים מדלקות מפרקים אוטואימוניות.

בראש תחום מפרקים ב"כמוני" תעמוד פרופ' אורי אלקיים, יו"ר האיגוד הישראלי לריאומטולוגיה ומנהלת המכון הראומטולוגי במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). את הקהילה ינהלו ד"ר דבי זיסמן, מנהלת היחידה לראומטולוגיה בבית חולים כרמל מחוז חיפה וגליל מערבי, ד"ר חגית פלג, רופאה פנימית וראומטולוגית ביחידה הראומטולוגית בהדסה עין כרם, וד"ר ויקטוריה פורר, רופאה בכירה במכון הריאומטולוגי בבית החולים איכילוב.

הקהילה החדשה תפעל בשיתוף פעולה עם שתי העמותות הפעילות בתחום: עמותת מפרקים צעירים ועמותת עינבר. הקהילה תאגד מגוון תכנים; מדריכים שונים בנושא המחלות, חדשות שוטפות, תכני גולשים (שיחות בקהילה, בלוגים אישיים), בלוגים ופורומים של מומחים, קבוצות דיון ותמיכה, מפגשים ומודעות. כמו כן – הקהילה תאפשר תקשורת פרטית באמצעות מערכת הודעות פנימית או צ'ט בין חברי הקהילה.

כמוני היא רשת חברתית-בריאותית ראשונה מסוגה בישראל המתמקדת במטופל ובסובבים אותו. כמוני הוקמה כחברה למען הציבור והיא יוזמה של פרופ' מרדכי שני, מייסד מכון גרטנר וחתן פרס ישראל.  באתר ישנן קהילות רבות נוספות פרט לקהילת גמילה מעישון, ביניהן: השמנה, קשב וריכוז,  קרוהן וקוליטיס, נשימה, שלפוחית רגיזה, לב, סוכרת, טרשת נפוצה, כאב כרוני, שבץ מוחי, הפרעות אכילה וקהילות נוספות.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני