חדשות

התועלת של Secukinumab בטיפול בחולי Ankylosing Spondylitis (מתוך Arthritis & Rheumatology)

29/11/2016

 

מנתונים שפורסמו בכתב העת Arthritis & Rheumatology עולה כי Secukinumab (קסנטיקס) מביא לשיפור ממושך ומובהק סטטיסטית בפעילות Ankylosing Spondylitis ואיכות  החיים הבריאותית של החולים, לצד הפחתת ליקוי תפקודי ועייפות.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את ההשפעה של Secukinumab בחולים עם Ankylosing Spondylitis פעילה.

 

מדובר במחקר בשלב 3 שכלל 371 חולים, שחולקו באקראי לטיפול תוך-ורידי ב- Secukinumab במינון 10 מ"ג/ק"ג בתחילת המחקר ולאחר 2 ו-4 שבועות, לאחר מכן ניתן טיפול תת-עורי ב- Secukinumab במינון 150 מ"ג כל ארבעה שבועות (IV ל-150 מ"ג), או טיפול תת-עורי ב- Secukinumab במינון 75 מ"ג כל ארבעה שבועות (IV ל-75 מ"ג), או פלסבו.

 

התוצאים שנבחנו כללו את מדדי BASDAI (Bath Ankylosing Spondylitis Disease Activity Index), BASDAI 50 (קריטריוני BASDAI לשיפור של 50%), מרכיב גופני (PCS) ונפשי (MCS) לפי SF-36 (Short Form), שאלון ASQoL (Ankylosing Spondylitis Quanlity of Life), BASFI (Bath Ankylosing Spondylitis Functional Index), שאלון EQ-5D (EuroQol 5-domain), מדד FACIT-F (Functional Assessment of Chronic Illness Therapy – Fatigue) ו-WPAI-GH (Work Productivity and Activity Impairment – General Health).

 

לאחר 16 שבועות, טיפול תוך-ורידי ב- Secukinumab ולאחריו טיפול במינון 150 מ"ג או טיפול ב-75 מ"ג לוו בשיפור מובהק סטטיסטית ומשמעותי קלינית במדדי BASDAI (2.3- עם שני משטרי הטיפול), PCS (5.6 עם שני המשטרים) ו-ASQoL (3.6- עם שני המשטרים). לאחר 16 שבועות תועד שיפור בעל חשיבות קלינית במרכיב הנפשי של SF-36, BASFI, EQ-5D ו-BASDAI 50 בשתי קבוצות הטיפול ב- Secukinumab, בהשוואה לפלסבו; שיפור זוהה גם במדד FACIT-F ו-WPAI-GH.  כל השיפורים נותרו לאורך 52 שבועות.

 

Arthritis & Rheumatology

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני