הודעות אירגונים

טקס ''חלוק לבן' בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בצפת

23/05/2017

64 סטודנטים בוגרי מחזור ה'  מתחילים לימודים במחלקות הקליניות בבתי החולים בגליל

ביום רביעי שעבר התקיים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל  טקס "חלוק לבן", המציין את המעבר מהלימודים בכיתות ובמעבדות, ללימודים, תוך התנסות, ליד מיטת החולה. 64 תלמידי המחזור החמישי במסלול הארבע-שנתי מתחילים השבוע את שלב הלימודים הקליניים במחלקות בתי החולים בגליל ובמרפאות הקהילה.

הטקס החגיגי נערך בהשתתפותם של יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ליאוניד אידלמן , דיקן הפקולטה לרפואה, פרופ' רן טור-כספא, המשנה לדיקן לחינוך רפואי, פרופ' משה בן-עמי, סגן הדיקן ללימודים קדם קליניים, פרופ' אנתוני לודר, חברי הנהלה וסגל הפקולטה, הסטודנטים ובני משפחותיהם.

דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, בירך את הסטודנטים ופרס לפניהם ולפני בני משפחותיהם את הישגי הפקולטה בכלל ובמבחני הגמר והסטאז' בפרט, ואת החדשנות בדרכי ההוראה הייחודיות בפקולטה. " תקופת הלימודים הקליניים היא התקופה הטובה ביותר, חוויה שלא תחזור, תיהנו בה, תלמדו, צברו ידע וניסיון, שמעניקים לכם בבתי החולים. מעכשיו יש לכם אחריות על הכתפיים, התרחקו מיוהרה. חשוב שתהיה בכם ענווה, התייעצו עם עמיתים . האחריות מגיעה בהדרגה, קחו מהצוותים הרפואיים את הטוב והנכון". עוד ציין פרופ' טור-כספא כי בקרוב תיקרא הפקולטה על שם עזריאלי ואז תתחיל הרחבת  הפקולטה  בצפת. 

פרופ' משה בן עמי, משנה לדיקן לחינוך רפואי ומנהל מערך המיילדות והגניקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פורייה, תיאר לפני הסטודנטים את הצפוי להם. "אתם מתחילים את השלבים הקליניים במחלקות הפנימיות,  בהם עליכם לראות את החולה כאדם שלם, ולא את המחלה בלבד. בסבבים הקליניים תיחשפו למחלקות שונות ולמרפאות הקהילה. תלמדו ישירות מרופאים בעלי ניסיון, אין תחליף לניסיון שלהם, זה שונה מאוד מלימוד מספרים ומאמרים. תנו יחס אמפאטי למטופל".

פרופ' אנתוני סגן הדיקן ללימודים קדם קליניים ומנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי זיו אמר: " טקס חלוק לבן מסמל שלב משמעותי בלימודי רפואה. למדתם קשה בקורסים ועוד תלמדו במהלך הקריירה. עכשיו אתם מקבלים אחריות: אחריות למטופלים, לעצמכם ולצוות הרפואי. מעבר משמעותי לתקווה ולחששות. אתם ראויים לעשות את המעבר הזה. אנחנו בפקולטה נלווה אתכם לאורך כל הדרך. אתם פורצי הדרך לעתיד, וחלק חשוב בהתפתחות הפקולטה והרפואה ".

נציגת משפחות הסטודנטים, גברת אסתי רונאל, , הודתה לצוות הפקולטה, בירכה את הסטודנטים, ואמרה: "אנחנו נמצאים בטקס זה בזכות אלה  שהגו את רעיון הקמת הפקולטה ופיתוח הגליל. אתם הסטודנטים מצטרפים לקבוצה איכותית, נחושה, שאפתנית והישגית. ניחנתם באיכויות ורצון לשרת בצורה  הנעלה, הגבוהה והמיטבית ביותר את האנושות. בחרתם במקצוע מאתגר, הבוחן את כל מי שאתם כבני אנוש. אנו מאחלים לכם שבזכות החלוק תזכו להקרין את אישיותכם החומלת, האמפטית ואוהבת האדם. שתזכו לפעול למען רווחת הפרט, בריאות הפרט ובריאות הקהילה".

פרופ' ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית,  נשא הרצאה מרתקת בנושא: "חינוך רפואי בעידן הפוסט מודרני".

הטקס לווה בתכנית אמנותית - פרי יצירתם של הסטודנטים -  שתיארה את הווי חייהם  בפקולטה ובגליל,  ועוררה גלי צחוק בקרב הקהל.

תעודות הוקרה חולקו לסטודנטים המצטיינים

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<