חדשות

הבטיחות והיעילות של טיפול ארוך-טווח ב-Belimumab בחולי לופוס (Arthritis & Rheumatism)

08/06/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Arthritis & Rheumatology מדווחים חוקרים על תוצאות המחקר הארוך ביותר עד כה להערכת הטיפול ב- Belimumab(בנליסטה) בחולי לופוס (Systemic Lupus Erythematosus). מהנתונים עולה כי הטיפול נסבל היטב ולא זוהו סוגיות בטיחות חדשות, כאשר היעילות של הטיפול נשמרה בחולים שנטלו את הטיפול לטווח ארוך.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות ארוכת הטווח של טיפול תוך-ורידי ב- Belimumab עם טיפול סטנדרטי בחולי לופוס עם מחלה פעילה וחיובית לנוגדנים עצמיים.

 

מדובר במחקר המשך רב-מרכזי, בתווית-פתוחה, להערכת טיפול תוך-ורידי ב- Belimumab אחת לארבעה שבועות, בשילוב עם טיפול סטנדרטי לחולים עם לופוס אשר השלימו מחקר כפל-סמיות בשלב II. החוקרים ניטרו אירועים חריגים ונתונים מעבדתיים מהמנה הראשונה של Belimumab עד 24 שבועות לאחר המנה האחרונה. היעילות נבחנה על-בסיס מדד SRI (SLE Responder Index) ומדד התלקחויות ושימוש בקורטיקוסטרואידים.

 

מבין 476 חולים במחקר המקורי, 298 חולים (62.6%) נכללו במחקר ההמשך, מהם 96 חולים (32.2%) נותרו במחקר. החולים טופלו ב- Belimumab לאורך עד 13 שנים (חציון משך חשיפה של 3,334 ימים), עם סך חשיפה ל- Belimumab של 2,294 שנות-מטופל וחציון מספר עירויים של 115.5.

 

שיעור החולים עם אירועים חריגים בכל שנה נותר יציב או פחת. רמות נוגדני IgG נותרו בטווח התקין במרבית החולים לאורך המחקר ושיעור הזיהומים נותר יציב.

 

שיעור החולים עם תגובה לפי SRI עלה מ-32.8% בשנה הראשונה ל-75.6% באלו שנותרו תחת הטיפול לאחר 12 שנים. מינון הטיפול בגלוקוקורטיקואידים הופחת בחולים שנטלו מעל 7.5 מ"ג/יום בתחילת המחקר.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר תומכים בבטיחות וביעילות Belimumab לאורך פרק זמן ממושך.

 

Arthritis & Rheumatism February 2019

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<