חדשות

יתרונות טיפול אגרסיבי מוקדם בחולים עם JIA (מתוך RMD Open)

04/02/2020

 

טיפול משולב בשלב מוקדם עם תכשיר ביולוגי נמצא יעיל יותר בהפחתת פעילות JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis), בהשוואה לטיפול קונבנציונאלי בתרופות ממשפחת DMARD (Disease-Modifying Antirheumatic Drugs), כך עולה מנתוני מחקר עולם-אמיתי שפורסמו בכתב העת RMD Open: Rheumatic & Musculoskeletal Diseases.

 

מדגם המחקר כלל 465 חולים עם אבחנה חדשה של JIA עם מעורבות של מספר מפרקים. התוצאים העיקריים של המחקר כללו את מדדי cJADAS (Clinical Juvenile Arthritis Disease Activity Score) לאחר 6 ו-12 חודשים ממתן המרשם הראשון לטיפול ב-DMARD. תוצא סיום משני כלל את מדד PedsQL (Pediatric Quality of Life Inventory) לאחר 12 חודשים

 

החוקרים מדווחים כי עם הזמן חל שיפור במדדי cJADAS ו-PedsQL, ללא תלות בגישות הטיפול. בהשוואה לטיפול השמרני, גישה אגרסיבית מוקדמת הייתה יעילה יותר בהפחתת מדד cJADAS (ממוצע של 2.17-, רווח בר-סמך 95% של 3.77- עד 0.56-) לאחר שישה חודשים. לתוספת DMARD ביולוגי לאחר שישה חודשים לגישת הטיפול הראשונית היה ערך מוסף קטן מאוד. גודל ההשפעה של הטיפול על מדד PedsQL לאחר 12 חודשים עמד בממוצע על 6.35 (רווח בר-סמך 95% של 5.89- עד 18.58).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי בחולים עם JIA ישנה חשיבות רבה לתזמון הטיפול, כאשר טיפול אגרסיבי מוקדם בתכשיר ביולוגי הינו יעיל יותר מטיפול שמרני להפחתת פעילות המחלה לאחר 6 חודשים ו-12 חודשים.

 

RMD Open 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני