חדשות

פערים ניכרים בין ההנחיות ובין המצב בפועל באנגליה בנוגע לנטילת ויטמין D בבתי אבות (BMJ Nutr Prev Health)

22/10/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת BMJ Nutrition Prevention & Health כותבים מומחים כי ישנה חשיבות רבה לבחון את ההנחיות התזונתיות באנגליה בכל הנוגע לשימוש בוויטמין D בקרב קשישים השוהים בבתי אבות.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי ישנה המלצה למתן יומי של תוספי ויטמין D לקשישים בבתי אבות. עם זאת, תוספים אלו ניתנים לעיתים רחוקות לאוכלוסיה זו וחסר ויטמין D נפוץ מאוד בקשישים אלו. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לקבוע אם הגישות כיום ואת תפיסת האחריות בכל הנוגע למשק וויטמין D של הדיירים בבתי האבות.

 

החוקרים השלימו 30 שאלונים בשני אזורים בדרום אנגליה, אשר כללו מנהלי בתי אבות, רופאי משפחה ומומחים לבריאות הציבור. ניתוח של תוצאות השאלונים זיהו ארבעה נושאים עיקריים: קטלוג תוספי ויטמין D כתרופות; גבולות מקצועיים וסקטוריאליים לפיהם רואים ברופאי משפחה האחראיים למשק ויטמין D של דיירי בתי האבות ומנהלי בתי האבות חשים כי אינם יכולים לספק את הטבליות ללא-מרשם רופא לקשישים; מודעות נמוכה להנחיות הארציות; וסוגיות אתיות ומעשיות. התוצאה הינה כי תוספי ויטמין D דורשים מתן מרשם מאיש צוות רפואי וכי חלק קטן מהדיירים בבתי אבות קיבלו את התוספים.

 

ההתייחסות לוויטמין D כתוסף בבתי אבות מהווה מכשול מעשי ליישום ההנחיות התזונתיות באוכלוסיה זו. נדרש שינוי בגישה המקובלת כך שכלל הציבור יבין כי ויטמין D הינו תוסף מגן, כמו גם תרופה. לוויטמין D פעילות חשובה לשמירה על פעילות השריר והשלד.

 

כיום נערכים מחקרים רבים להערכת הקשר בין COVID-19 ובין וויטמין D, כאשר המגפה הובילה לתשומת לב רבה לפערי טיפול בבתי אבות להם יש לתת מענה, דוגמת מתן תוספי ויטמין D לקשישים אלו.

 

BMJ Nutr Prev Health. Published online October 12, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<