חדשות

לאור העלייה בהדבקה והתחלואה המיוחסת גם למוטציה החדשה, מתכנן משרד הבריאות, מלבד הסגר , להרחיב מבצע החיסונים ל-24/7 ולהגיע לקצב של 100,000 מתחסנים ביום

25/12/2020

מאת מערכת אי-מד

לאחר כיממה שבה לוח הבקרה של משרד הבריאות היה מושבת , הוא חזר לפעול כעת. במקביל יש דיווחים על תקלה במערך המידע של הבדיקות הגורמות לעיכוב בקבלת תשובות לבדיקת קורונה.

מכל מקום, ע''פ הנתונים המתפרסמים כעת בשלושת הימים האחרונים מס' המאומתים היה קרוב ל-4000 , עליה משמעותית מאוד לעומת השבוע שעבר, וההערכות הן שהגידול הזה קשור גם למוטציה החדשה , בעיקר במגזר החרדי שמקדם ההדבקה בו מתקרב ל-2.

במקביל נמשכת גם העלייה במספר החולים הקשים שמספרם מגיע כעת ל-506

גם שיעור הבדיקות החיוביות בעליה ועומד כעת על מעל 4% בממוצע בימים האחרונים עם מספר בדיקות מרשים של קרוב ל-100,000 ביום.

ובמספר המתים שהגיע כבר ל-3171 ,  ועלה בימים האחרונים לכ-20 ביום

במקביל נמשך מבצע החיסונים בקצב גבוה. שר הבריאות אדלשטיין עדכן היום : שר הבריאות אדלשטיין: "כמעט 210,000 מחוסנים מקרב בני 60 פלוס, הצוותים הרפואיים ו"מגן אבות ואמהות", מתוכם למעלה מ 74,000 רק מאתמול (!) זוהי רק ההתחלה, נגביר את הקצב בימים הקרובים. אני מודה לעובדי משרד הבריאות, לקופות החולים, לבתי החולים, למד"א ולפיקוד העורף על עבודה מופלאה. בזכותכם 210,000 איש בדרך להיות מוגנים יותר".

אמש פרסמה גם לשכת שר הבריאות ההודעה הבאה:

״מדינת ישראל נמצאת במערכה בריאותית שלא היתה כמותה מאז קום המדינה. בימים האחרונים אותרו מוטציות שמדביקות בקצב מהיר וחריג שטרם פגשנו ואנחנו נמצאים במרדף נגד הזמן. ככל שנחסן יותר אזרחים ובקצב מהיר נחסוך בחיי אדם. לפיכך, שר הבריאות הנחה את מנכ"ל משרדו לפעול למתן חיסונים 24/7, לגייס כח אדם לשם כך, ולהגיע לקצב של יותר מ-100 אלף חיסונים ביום. הקורונה מסכנת את כולנו, החיסונים יצילו את כולנו. אין פיקוח נפש גדול מזה".

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<