חדשות

תוצאות מרשימות לטיפול ב-Upadacitinib (רינבוק) בחולים עם דלקת מפרקים שגרונית (Rheumatology)

11/03/2021

טיפול ב-רינבוק)Upadacitinib  בחולים עם דלקת מפרקים שגרונית (Rheumatoid Arthritis) הוביל לתוצאות דומות או עדיפות על-פני הטיפול ב-Adalimumab (יומירה), כך עולה מניתוח פוסט-הוק של נתוני מחקר קליני אקראי, שפורסמו בכתב העת Rheumatology.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את ההשפעה של Upadacitinib לעומת פלסבו ו-Adalimumab על תוצאים לפי דיווח המטופלים עם דלקת מפרקים שגרונית פעילה שלקחו חלק במחקר SELECT-COMPARE. בכל החולים תועדה תגובה לא-מספקת לטיפול תרופתי במתוטרקסט.

 

תוצאים לפי דיווח החולים שטופלו ב- Upadacitinib, פלסבו, או Adalimumab, בשילוב עם מתוטרקסט, נבחנו לאורך 48 שבועות. תוצאים לפי דיווח המטופלים כללו את מדדי PtGA (Patient Global Assessment) ומדדי כאב לפי סולם VAS (Visual Analog Scale), שאלוני HAQ-DI ו-SF-36, משך וחומרת נוקשות בוקר, מדדי FACIT-F ואי-יציבות במקום העבודה.

 

מהנתונים עולה כי Upadacitinib ו-Adalimumab הובילו לשינוי גודל יותר בממוצע הריבועים הפחותים מתחילת המחקר, בהשוואה לפלסבו בכל התוצאים לפי דיווח מטופלים (p<0.05) לאחר 12 שבועות ובמדדי כאב וחומרת נוקשות בוקר לאחר שבועיים.

 

שיעור גבוה יותר של מטופלים ב- Upadacitinib לעומת חולים בקבוצת הפלסבו ושיעור דומה של חולים תחת טיפול ב- Upadacitinib לעומת Adalimumab דיווחו על שיפור בעל חשיבות קלינית בכל התוצאים לפי דיווחי המטופלים לאחר 12 שבועות.

 

הטיפול ב- Upadacitinib לעומת Adalimumab הוביל לשינוי גדול יותר בממוצע הריבועים הפחותים מתחילת המחקר במדדי PtGA, כאב, HAQ-DI, חומרת נוקשות בוקר, FACIT-F והמרכיב הגופני לפי שאלון SF-36 לאחר 12 שבועות.

 

שיעור גבוה יותר של מטופלים ב- Upadacitinib, לעומת Adalimumab, דיווחו על מדדים גבוהים מהטווח התקין בשאלוני HAQ-DI והמרכיב הגופני לפי סולם SF-36 לאחר 12 שבועות.

 

שיעור גבוה יותר של מטופלים ב-Upadacitinib לעומת מטופלים ב-Adalimumab דיווחו על המשך שיפור בעל חשיבות קלינית במדדי PtGA, כאב, HAQ-DIFACIT-F ונוקשות בוקר לאורך 48 שבועות.

 

בקרב חולים עם דלקת מפרקים שגרונית שאינם מאוזנים היטב תחת טיפול במתוטרקסט, טיפול ב- Upadacitinib הוביל לשיפור מובהק סטטיסטית ומשמעותי קלינית בתוצאים לפי דיווחי חולים, בהיקף דומה או גדול יותר מהשיפור שתועד עם Adalimumab.

 

Rheumatology 2021

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<