הודעות אירגונים

פרופ' דנה וולף, רופאה בכירה במרכז הרפואי הדסה למחלות זיהומיות ומומחית בתחום הווירולוגיה, זכתה בפרס מפעל הפיס לאומנויות ולמדעים ע''ש לנדאו לשנת 2014, המוענק לחוקרים ומדענים בגין פעילות מצטיינת ותרומתם

02/12/2014

פרס מפעל הפיס ע"ש לנדאו, מוענק מידי שנה לחוקרים ולאומנים שהגיעו להישגים בתחומם ותרמו תרומה משמעותית לקידום התרבות והמדע בישראל.

גובה הפרס עומד על 100,000 ₪ בכל קטגוריה.

ועדות שיפוט מקצועיות שהוקמו לכל תחום, המורכבות ממדענים מובילים מהאקדמיות השונות, הם שבחרו את הזוכים.

 

פרופ' דנה וולף, רופאה בכירה למחלות זיהומיות ומנהלת היחידה לווירולוגיה קלינית בהדסה, ומחזיקת הקתדרה ע"ש צ'אנוק לווירולוגיה באוניברסיטה העברית.

היא בוגרת ביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית אשר השלימה את התמחותה ברפואה פנימית ובמחלות זיהומיות בבית החולים הדסה. את ההשתלמות בווירולוגיה בסיסית וקלינית עשתה באוניברסיטת קליפורניה בסן דיאגו, במעבדת הרפרנס הוירולוגית של מדינת קליפורניה בברקלי, ובהמשך באוניברסיטת סטנפורד.  החל משנת 1996 היא רופאה בכירה במחלקה למיקרוביולוגיה קלינית ומחלות זיהומיות, ומשנת 2001 היא מנהלת את היחידה לווירולוגיה קלינית בבית החולים הדסה.

 

הפרס הוענק לפרופ' וולף על הישגיה כרופאה-חוקרת וירולוגית העוסקת הן במחקר הבסיסי והן במחקר הקליני.

מחקריה העיקריים מתמקדים בהיבטים שונים הקשורים להדבקה של בני אדם עם נגיף הציטומגלו (CMV ). נגיף זה מהווה בעיה רפואית קשה בחולים מדוכאי חיסון כמו בחולי איידס , סרטן, ומושתלים, וגורם למומי לידה ולפיגור התפתחותי בעקבות הדבקת העובר בעת ההריון. במחקריה הבסיסיים עוסקת פרופ' וולף בפענוח של מנגנוני ההדבקה, ההתרבות וההתפשטות של הנגיף ובחקר מעבר הנגיף בין האם-שליה-עובר.

 

מחקריה המעשיים הובילו לגילוי מנגנוני התפתחות העמידות של נגיף הציטומגלו לתרופות, ולאיפיון מולקולות חדשות אשר משמשות כבסיס לפתוח תרופות חדשות. עבודתה של פרופ' וולף מוכרת ומוערכת בקהילה המדעית העולמית, ויש לה שיתופי פעולה נרחבים עם חוקרים ורופאים בארץ ובעולם.

 

נמסר על ידי הדר אלבוים, מ'מ דוברת המרכז הרפואי הדסה 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני