חדשות

ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני התפשטות זיהומי Coronavirus מסין (מתוך הודעת ה-WHO)

17/01/2020

 

ארגון הבריאות העולמי (World Health Organization) פרסם הודעה לפיה יש עדויות להדבקה מוגבלת בין בני משפחה בנגיף Coronavirus חדש בסין וייתכן כי תחול התפרצות נרחבת יותר.

 

משפחת נגיפי Coronavirus הינה משפחה גדולה של נגיפים העלולים להוביל לזיהומים הנעים בין התקררות פשוטה ועד SARS. אישה סינית הופנתה לבידוד בתאילנד עם זמן מסתורי של Coronavirus וזו הייתה הפעם הראשונה בה הנגיף זוהה מחוץ לסין.

 

בסך הכול, בעיר המרכזית ווהאן בסין תועדו 41 מקרים של דלקת ריאות, כאשר בדיקות מעבדה ראשוניות העידו כי ייתכן ומדובר בזן חדש של Coronavirus. אחד החולים הלך לעולמו בעקבות המחלה הזיהומית.

 

מארגון הבריאות העולמי נמסר כי על-בסיס המידע הזמין כיום, ישנה הדבקה מוגבלת בין אדם לאדם, עם אפשרות להדבקה בין בני משפחה, אך ברור למדי כי אין הדבקה משמעותית בין בני אדם. עם זאת, בארגון מתכוננים לאפשרות כי תחול התפרצות נרחבת יותר, כאשר הם מבהירים כי עדיין מדובר בשלבים מוקדמים ואין בידם את התמונה הקלינית המלאה.

 

חלק מהנגיפים ממשפחה זו הובילו לתחלואה פחות חמורה, בעוד שאחרים גרמו לתחלואה הרבה יותר חמורה.

 

מהאו"ם סיפקו הנחיות לבתי חולים ברחבי העולם אודות אמצעי בקרת זיהומים במקרה של התפשטות הנגיף החדש. אין טיפול ספציפי כנגד הנגיף החדש, אך תרופות אנטי-ויראליות עשויות לשמש בחלק מהמקרים.

 

מתוך הודעת ה-WHO

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני