חדשות

חשד למקרה ראשון של הידבקות בנגיף הקורנה בישראל (YNET)

25/01/2020

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח בכלי התקשורת, כמה ישראלים ששבו מסין אושפזו בבידוד מחשש שלקו בנגיף הקורונה, הנגיף בו נדבקו עד כה כ-1,400 בני אדם ו-41 מתו ממנו.

ישראלי אחד מאושפז עדיין בתל השומר ועובר כעת בדיקות המיועדות לקבוע אם נדבק בנגיף.

ע"פ YNET  בסופ"ש האחרון שוחררו מספר מטופלים מבתי החולים לאחר שאושפזו בשל חשד להידבקות בקורונה לאחר שחזרו מסין , ולאחר הבדיקות שעברו התברר שלא חלו בנגיף. 

ממשרד הבריאות נמסר כי "המשרד מצוי בקשר עם הגופים הבינלאומיים וגורמי המקצוע בארץ ובעולם בנושא ומקיים התייעצויות שוטפות. הציבור יעודכן באופן שוטף בהתפתחויות".

 

המשרד ממליץ גם להימנע מנסיעות לא הכרחיות לעיר ווהאן (מרכז ההתפרצות) בסין.

 

ע"פ הדיווח ב-YNET, ב-23/1/20 , הפיץ משרד הבריאות חוזר עם הנחיות מדויקות לכל בתי החולין כיצד לפעול בנוגע לחשודים כנושאים את הנגיף. החוזר טרם פורסם באתר המשרד, אך מהדיווח ב-YNET עולה שעל פי החוזר "כל אדם ששהה בשבועיים האחרונים בעיר ווהאן בסין ויש לו תסמינים של חום או בעיות בדרכי הנשימה, צריך להגיע לבית חולים בהקדם האפשרי, ומרגע שנקלט במרכז הרפואי, יש לשים אותו בבידוד. על הצוות הרפואי להמתמגן מפני הידבקות בעת שהמטופל עובר את כל הבדיקות לווירוסים למיניהם. אם תוצאות כל הבדיקות מתגלות כשליליות, יישלחו הדגימות שנלקחו ממנו אל המעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות במרכז הרפואי שיבא בתל-השומר, ושם יידעו לזהות אם מדובר בנגיף ממשפחת הקורונה."

 

בסין נמשך המאמץ לעצור את ההתפשטות באמצעות משלוח מומחים נוספים לבתי החולים, וכן העברת  אספקה נוספת של מסכות וחליפות הגנה  למחוז חוביי, שבו נמצאת הבירה,  ווהאן,  מרכז ההתפרצות. 

 

על אף שעד כה מרבית המקרים התגלו בתוך סין, ובינתיים גם כל מקרי המוות התרחשו בסין בלבד,  הנגיף התפשט בינתיים למדינות רבות אחרות, בהן תאילנד, סינגפור, יפן, טייוואן, מלזיה, וייטנאם, דרום קוריאה ונפאל.

 

גם באוסטרליה אובחנו שלושה חולים שנדבקו בנגיף בני 53, 43 ו-35 ומצבם מוגדר יציב, זאת לאחר שהם הגיעו לאוסטרליה מווהאן החודש. עוד אזרח סיני בשנות ה-50 לחייו המאושפז במלבורן אובחן כחולה בנגיף לאחר שהגיע מסין בתחילת השבוע.

 

גם בצרפת דווח בסוף השבוע על שלושה מקרים , המדינה האירופית הראשונה שאליה הגיע הנגיף, וגם בארה"ב התגלו עד כה שני חולים.

 

לדיווח ב-YNET

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני