חדשות

תוצאות מבטיחות לבדיקה חדשה של Siemens Healthineers לזיהוי נוגדנים כנגד נגיף SARS-CoV-2 (מתוך הודעת Siemens Healthineers)

12/07/2020

 

הודות לשיתוף פעולה בין בריאות הציבור באנגליה ובין אוניברסיטת אוקספורד באנגליה הושלמה השוואה ראש בראש של ארבע בדיקות אימוניות מסחריות הזמינות בבריטניה ומשמשות לזיהוי נוגדנים כנגד נגיף SARS-CoV-2. בדיקת הנוגדנים של Siemens Healthineers הייתה היחידה שענתה על הדרישות לרגישות וסגוליות שנקבעה ע"י רשויות הבקרה במדינה.

 

החוקרים מסבירים כי במהלך החודשים מאי ויוני השנה זכו בדיקות נוגדנים מסחריות רבות לשבחים והם ביקשו לבחון את הדיוק של בדיקות אלו במדגם גדול. הנתונים המרכזיים כללו הערכה של הרגישות והסגוליות של כל בדיקה.

 

בדיקת נוגדנים כנגד נגיף SARS-CoV-2 של חברת Siemens Healthineers זכתה לאישור לשימוש דחוף מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי וקיבלה אישור לשיווק באירופה. הבדיקה מזהה נוכחות נוגדני IgM ונוגדני IgG בדם. כך ניתן לזהות נבדקים אשר פיתחו תגובה חיסונית אדפטיבית כנגד הנגיף, עדות לחשיפה קודמת לנגיף הקורונה. הבדיקה מזהה נוגדנים לחלבון מרכזי על-פני השטח של הנגיף – חלבון Spike Protein , הקושר את הנגיף לתאי אדם. ישנם מספר חיסונים אפשריים בשלבי פיתוח כנגד הנגיף, אשר מתמקדים בחלבון זה, ועלתה האפשרות כי בדיקת נוגדנים זו עשויה לסייע בקביעת התועלת של חיסונים אלו בעתיד.

 

החוקרים קבעו כי הבדיקה המעבדתית של Siemens Healthineers לזיהוי נוגדנים כנגד נגיף הקורונה ענתה על דרישות הסף לרגישות וסגוליות שנקבעו ע"י הרשויות באנגליה.

 

מתוך הודעת Siemens Healthineers

 

הערת מערכת:

מידע משמעותי זה עשוי להיות משמעותי לאור החשיבות הגדולה של הבדיקות הסרולוגיות במאבק נגד המשך התפשטות הקורונה, ולאור הדיווחים על מידת האמינות המובלת של התוצאות.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<