חדשות

הוגשו צווי מניעה לעובדי המעבדות על ידי משרד הבריאות (הודעת משרד הבריאות)

03/09/2020

הודעת דוברות משרד הבריאות

הוגשו צווי מניעה לעובדי המעבדות על ידי משרד הבריאות ומחר יתכנס דיון בבית הדין לעבודה.

במשרד הבריאות מציינים כי למרות דיונים רבים שנעשו עם משרד האוצר ועם האיגוד וההצעות שהונחו על השולחן בהן תוספת שכר, תקנים וכן גמול על מספר בדיקות לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה. יצוין כי מלבד המגעים שהתקיימו בהנחיית שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין גם התווספו עשרות תקנים שאויישו במלואם, עבור המעבדות.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אמר כי הפעולה הייתה הכרחית: "לבי עם עובדי המעבדות. מדובר בעובדים מסורים ביותר שעובדים למען בריאות הציבור לילות כימים. לאורך כל תקופת כהונתי כשר הבריאות התייצבתי לצד העובדים במאבקם הצודק. הגענו להישגים חשובים של תוספות שכר משמעותיות לעובדים, ולצערי טרם התקבלה הסכמה.

לא ניתן לנהל מלחמה להצלת חיים במגפה בזמן שביתה. אני מקווה שהאירוע יסתיים במהרה לטובת המשך פעילות תקינה ומלחמה בנגיף".
 
מנכל משרד הבדיאות הפרופ׳ חזי לוי אמר:
בלית ברירה ומתוך דאגה לחולים ולבתי החולים במרפאות נאחצנו להוציא צווי מניעה כנגד המשך שביתת עובדי המעבדות וזאת לאחר מספר דיונים קדחתניים

פרופ׳ לוי ציין שיש בליבו הערכה רבה לעובדי המעבדות ויחד עם זאת לא ניתן בעת הזאת להשבית פעילות המעבדות בעיצומה של הקורונה.״

מחר בבוקר יתכנס דיון בבית הדין לעבודה בנושא.

עד כאן הודעת דובר משרד הבריאות.  הודעה זו לאחר שאמש התפוצץ המו"מ בין ועד עובדי המעבדות לאוצר, כפי שעדכן אמש הועד:

שביתת עובדי המעבדות - התפוצצה הפגישה עם האוצר!

פחות משעתים נמשכה הפגישה עם האוצר בה השתתפו, הפעם, גם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ובכירים נוספים מהמשרד. גם בפגישה זו לא חלה שום התקדמות. האוצר עודכן בכוונת עובדי המעבדות להגיש לבית המשפט דרישה לחשיפת ההסכמים שנחתמו ונחתמים עם המעבדות הפרטיות, ולהפסקת האיסור המוטל עליהם כעת לעבוד במעבדות הפרטיות בניגוד לחוק חופש העיסוק.

אסתר אדמון, יו"ר עובדי המעבדות: 
"האוצר, כטקטיקה מתאמץ לפלג את עובדי המעבדות למעמדות שונים. להמשיך לשלם שכר עבדים ליותר ממחצית העובדים הוותיקים במערכת, ולתגמל רק את הצעירים מפחד שיתפטרו ויעברו לסקטור הפרטי שבו ביקושי העבודה גבוהים. 

בימים האחרונים משחרר האוצר לתקשורת נתונים מניפולטיביים על שכר עובדי המעבדות. האוצר שוכח לספר לציבור שמרכיב השכר המפורסם מתייחס לעשרות עד מאות שעות עבודה נוספות כל חודש לכל עובד ועובדת. (בהיקפים שנחשבים כבר משרה וחצי ויותר ושוכח לעדכן שהשכר המפורסם כולל תוספות של שישי, שבת וחגים.)

אני מבקשת מהאוצר להפסיק לפגוע בנו ולהשמיץ אותנו. 
העובדה היא שמנתוני, האוצר עצמו, ארבעים אחוז מהעובדים אצלנו זקוקים להשלמה לשכר המינימום. אנחנו הסקטור המקצועי הנחות והמקופח ביותר כבר שנים במערכת הבריאות.

כל מי ששבתו לאחרונה היו להם מלכתחילה תנאים עדיפים עלינו. עבודתנו, עבודת קודש.
כשיש לאוצר ארבעה מיליארד שקלים לבזבז על מיקור חוץ של בדיקות הקורונה והפרטה בפועל של המערך המעבדתי שלא יספרו לנו סיפורים שבסוף לא נשאר כסף לעובדי המעבדות בבתי החולים ובקופות החולים.

אני מתנצלת על כך שהשביתה הזו פוגעת בציבור ומתנצלת בפני עמיתי במערכת הבריאות."

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<