חדשות

מגמת המשך הירידה בהדבקה ותחלואה נמשכת ,למעלה מ-60% מהאוכלוסייה באזורים ירוקים/צהובים ונותרו רק עוד כ-280 אלף מעל גיל 50 שאינם מחוסנים/מחלימים

21/02/2021

מאת מערכת אי-מד

מתמונת המצב היומית של מגן ישראל ומדו"ח אמ"ן  (נראה שלוח הבקרה של משרד הבריאות, כמו האתר להורדת התו הירוק קרס...)  ניתן לראות שמגמת המשך הירידה המתונה בהדבקה (R=0.79)  ותחלואה קשה (847 חולים קשים) נמשכת. גם מבחינת מדדי הרמזור ניתן לראות כאן שלמעלה מ-60% מהאוכלוסייה כבר נמצאים באזורים ירוקים וצהובים.

 

מבחינת מצב ההתחסנות, ניתן לראות בטבלה שלהלן שבגילאי 50 + נותרו עוד כ-280 אלף שטרם התחסנו. אמש פרסם משרד הבריאות נתונים מעודדים חדשים על יעילות החיסון, כמו גם מחקר משיבא שפורסם ב-LANCET המדגים יעילות גבוהה כבר לאחר המנה הראשונה.

יש לקוות שתכנית התמריצים באמצעות התוו הירוק שיצאה היום לדרך (עם קריסת האתר להורדת התוו..) תעודד גם את גילאי ה-50 פלוס והצעירים יותר להתחסן ולמנוע בכך התפרצויות נוספות.  

בדו"ח אמ"ן עדיין מעריכים כי יש חשש לעלייה בתחלואה בשבועות הקרובים על רקע ההקלות ופתיחת מערכת החינוך והמסחר. גורמים אחרים, כמו פרופ' ערן סגל ממכון וייצמן, מעריכים שמגמת הירידה צפויה להימשך. באשר לחשש מ"יבוא" של ווריאנטים חדשים העלולים להיות עמידים לחיסון - ראו כאן נייר העמדה של איגוד רופאי בריאות הציבור.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<