חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר מתן משלב נוגדן חד-שבטי כנגד COVID-19 לכלל הילדים (מתוך הודעת ה-FDA)

05/12/2021

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) הרחיב את האישור לשימוש דחוף ב-Bamlanivimab עם Etesevimab לטיפול במקרים של COVID-19 בדרגה קלה-עד-בינונית בכלל הילדים, כולל יילודים, המצויים בסיכון להתקדמות למחלה חמורה.

 

האישור העדכני מאפשר גם מתן משלב Bamlanivimab עם Etesevimab ביחד עם טיפול מונע לאחר-חשיפה למניעת COVID-19 בכל הילדים בסיכון למחלה חמורה על-רקע הזיהום בנגיף קורונה.

 

בעקבות האישור הנוכחי, כל החולים בסיכון גבוה למחלה חמורה על-רקע COVID-19, כולל ילדים ותינוקות, יכולים עתה לקבל טיפול למחלה וטיפול למניעה לאחר חשיפה. ילדים מתחת לגיל שנה הנחשפים לנגיף עשויים להיות בסיכון גבוה במיוחד למחלה חמרה והאישור הנוכחי נותן מענה לצרכים הרפואיים של אוכלוסיה פגיעה זו.

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי נתן בעבר אישור לשימוש דחוף בשני הנוגדנים לטיפול כנגד COVID-19 בחולים בגילאי 12 שנים ומעלה, במשקל של לפחות 40 קילוגרמים.

 

מחקר קליני בחן את הבטיחות של משלב Bamlanivimab עם Etesevimab ב-125 ילדים עם לפחות גורם סיכון אחד למחלה חמורה. מהתוצאות עלה כי הטיפול יעיל באוכלוסיה זו, כאשר אירועים חריגים אפשריים שנקשרו עם Bamlanivimab כללו רגישות-יתר ואנאפילקסיס, כאשר תגובות אפשריות למשלב Bamlanivimab עם Etesevimab כללו בחילות, סחרחורות ופריחה.

 

המומחים מדגישים למרות שהאישור הנוכחי כולל מניעה לאחר-חשיפה של COVID-19 בילדים, אפשרות טיפול זו אנה מהווה חלופה לחיסון. החיסונים עדיין מהווים את הכלי הטוב ביותר במאבק כנגד הזיהום הנגיפי וכיום יש חיסון כנגד קורונה המאושר למתן לילדים מגיל חמש שנים.

 

מתוך הודעת ה-FDA

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<