הודעות אירגונים

הדסה החדשה חנכה היום את מערך חדרי הניתוח החדשים בבניין דוידסון בעין כרם, בהם תמשך הפעילות בכל מצב חירום, 4 קומות מתחת לאדמה.

14/01/2016

לצוותי הדסה, זהו רגע של התחדשות לאחר תקופה ארוכה של עצירת
הפיתוח וההתקדמות של המרכז הרפואי.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת: "אני בטוח שידיהם הטובות של המנכ"ל החדש, פרופ' זאב רוטשטיין והנשיאה הנכנסת של נשות הדסה הגב' אלן הרשקין, יובילו את הדסה לכבוש פסגות חדשות".

(10 בינואר 2016, ירושלים)

באירוע ההשקה שנערך היום בהדסה עין כרם, בהשתתפות שר הבריאות יעקב ליצמן , ראש העיר ירושלים ניר ברקת, נשיאת ארגון נשות הדסה הגב' אלן הרשקין, מנכ"ל הדסה הנכנס, פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל משרד הבריאות, רבני העיר ירושלים ובכירים במערכת הבריאות – הוצגו חדרי הניתוח המודרניים ומן המתקדמים בישראל.  חדרי הניתוח יאפשרו לצוות המוביל של הדסה ביצוע של ניתוחים מורכבים בתנאים אופטימליים, וממצבים את המרכז הרפואי בחזית הטכנולוגיה עם בתי החולים המובילים בעולם.

לבניית חדרי הניתוח קדם הריון ארוך של כ-8 שנים אשר הגיע עתה ל"לידה" מוצלחת והתודה כמובן לארגון נשות הדסה העולמי שעמל הן על גיוס הכספים והן על התכנון המתקדם של כלל המערך.

הדור החדש של חדרי הניתוח בהדסה מצויד בחוד החנית של הטכנולוגיה רפואית העתידנית בעולם. החדרים ממוקמים בעומק האדמה ונבנו בכפוף לדרישות מיוחדות של פיקוד העורף. הם בנויים להתמודד עם כל האיומים המוכרים, וערוכים לפעול כרגיל בכל מצב חירום עתידי. הציוד המתקדם, הנמצא בכל אחד מהחדרים, כולל בין היתר,  מכשור לביצוע ניתוחים בעזרת מערכות ממוחשבות ומערכת הדמייה הממוקמות בתוך חדר הניתוח וכן תשתית אופטית ותאורה מיוחדים. בתהליך התכנון נלקחו בחשבון מאות פרטי מידע שנאספו מהצוותים המקצועיים, נותחו, עובדו וגובשו לתובנות הבאות לידי ביטוי בתכנון ההנדסי ובתשומת הלב לפרטים הקטנים ביותר.

כך לדוגמא,  חדרי הניתוח, שגודלם הלא שגרתי נע בין 55 מ''ר ל- 83 מ''ר, מצוידים במיטות ייחודיות המאפשרות לקבע את המנותח במגוון של מנחים, לרבות עמידה, דבר המאפשר לצוות הרפואי מנעד רחב יותר של אפשרויות לביצוע הניתוח. כך גם תכנון התאורה, קיבוע המכשירים מהתקרה, באופן שמשאיר את רצפת חדר הניתוח פנויה והבחירה הלא שגרתית בשימוש בקירות נירוסטה מהפכניים המונעים כיסי אוויר לטובת שמירה גבוהה במיוחד של סטריליות, הם רק מקצת הדוגמאות למחשבה שהושקעה בפרטים בפרויקט.

חדר הניתוח המיוחד ביותר הוא "החדר ההיברידי". מדובר בחדר ניתוח פורץ דרך המשתרע  על פני 83 מ''ר ומצויד במכונת שיקוף רנטגן מיוחדת. החדר מיועד לניתוחים מורכבים, לרבות ניתוחי טראומה מצילי חיים, ומאפשר למספר צוותים מתחומים שונים, לבצע פעולות כירורגיות במקביל. הדור החדש של חדרי הניתוח בהדסה הוא פרויקט בעל חשיבות לאומית ובשורה לכלל אזרחי ישראל שיוכלו ליהנות משירותי רפואה מהמתקדמים בעולם, בהדסה.

לאחר שנשאו ברכות, התפנו אורחי בית החולים למעמד גזירת הסרט בחדרי הניתוח.

ר"צב תמונה.

נשיאת ארגון נשות הדסה, אלן הרשקין: "מדובר בחדרי ניתוח המתקדמים ביותר בישראל ומהמתקדמים בעולם כולו והקמתם היא תוצאה של עבודה מאומצת של איסוף דולר לדולר מתורמים כמוני וכמוכם שמדינת ישראל חשובה להם. לכולנו יש מטרה אחת והיא הצלחת בתי החולים. כנשיאה החדשה של הארגון ביחד עם הממשלה, המנכ"ל החדש והצוות המעולה שקיים בבתי החולים, נעבוד בשיתוף פעולה למען מטרה זו.  השלב הבא בשמירה על ההובלה של בתי החולים והטיפול המצוין שניתן בהם הוא טיפול בתחום הרפואה הפנימית, תחום שכל הציבור בישראל זקוק לו נואשות. אני שמחה לבשר, שארגון נשות הדסה החליט להקדים את העברת עשרות מיליוני השקלים לטובת העברת המחלקות הפנימיות למגדל האשפוז החדש."

שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן אמר בטקס כי "בהדסה "מחזירים עטרה ליושנה". תוכנית ההבראה הקיימת תיושם במלואה וזוהי תקופה חדשה, עם מנכ"ל חדש שתתחיל ברגל ימין". השר סיפר כי ראה מערכות בריאות מצויינות בביקורו האחרון בארה"ב, וכי הבין כי יש לחדש ציוד רפואי בארץ וייפעל להעניק את האפשרות לטיפול רפואי לכל שכבות האוכלוסייה. "כירושלמי אני מבין את חשיבותה של הדסה לעיר, אני מאמין שהדסה תגיע לגדולה. חנוכת חדרי הניתוח החדשים מבטאת את המשך ההתקדמות של הדסה ועמידתה בקדמת הרפואה הישראלית".

לדברי פרופ' זאב רוטשטיין, המנכ"ל הנכנס של הדסה, "יש מידה רבה של סמליות בחנוכת מערך חדרי הניתוח החדשים היום. הדסה החדשה פונה לציבור בפתיחות, בצניעות ועממיות כבית חולים של הציבור, הפתוח והמאיר פנים לכל, וביחד עם זה שומר על איכות רפואית וטכנולוגיה מתקדמת המאפשרים לו מתן טיפול רפואי איכותי לכל הבאים בשעריו. יש לי מטרה אחת והיא להביא את הדסה אל הפסגה בה הייתה ממוקמת ".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת: "חגיגה כזו לא מתרחשת כל יום. חדרי הניתוח  הם אבן דרך בחיי הדסה, מביאים אותנו להביט קדימה אל העתיד. תחומי הרפואה ומדעי החיים משקפים את היתרון היחסי של ירושלים בעולם ומושכים לעיר השקעות עצומות ומוציאות בשורות גדולות. אני מברך על פתיחת חדרי הניתוח החדשים, זהו צעד נוסף בהתבססותה ובחיזוקה של ירושלים כמעצמה רפואית, מדעית ומתקדמת טכנולוגית. אני מודה לכל התורמים ולשותפים ובטוח שידיהם הטובות של המנכ"ל החדש, פרופ' זאב רוטשטיין והנשיאה הנכנסת של נשות הדסה הגב' אלן הרשקין, יובילו את הדסה לכבוש פסגות חדשות. תודה לכם על העבודה הקשה ועל ההתחדשות, בשם כל תושבי ירושלים".

נמסר על ידי: הדר אלבוים, דוברת המרכז הרפואי הדסה

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<