חדשות

חברת פייזר ו-BioNTech החלו במחקר להערכת חיסון ספציפי כנגד אומיקרון (מתוך הודעת חברת פייזר)

26/01/2022

 

חברות פייזר ו-BioNTech הודיעו כי הן החלו במחקר קליני להערכת הבטיחות והיעילות של חיסון כנגד COVID-19 במבוגרים בגילאי 18 עד 55 שנים, המכוון באופן ספציפי כנגד וריאנט אומיקרון של נגיף הקורונה.

 

המחקר צפוי לכלול 1,420 משתתפים בשלוש קבוצות, כולל מדגמים נפרדים של מבוגרים שקיבלו שתיים או שלוש מנות חיסון של חברת פייזר וקבוצה קטנה יותר של משתתפים לא-מחוסנים.

 

המומחים מסבירים כי למרות שנתוני עולם אמיתי מעידים כעת כי חיסוני בוסטר ממשיכים לספק הגנה ברמה גבוהה כנגד מחלה חמורה ואשפוזים בעקבות הדבקה בזן אומיקרון, הם מכירים בעובדה כי חלה ירידה בהגנה החיסונית עם הזמן ומקווים למצוא דרכים לסייע להתמודד עם וריאנט האומיקרון ווריאנטים חדשים בעתיד.

 

הקבוצה הראשונה תכלול 615 מבוגרים שקיבלו שתי מנות חיסון 90-180 ימים לפני הגיוס למחקר ויקבלו מנה אחת או שתי מנות של חיסון מבוסס-אומיקרון. הקבוצה השנייה תכלול 600 מבוגרים אשר קיבלו שלוש מנות של החיסון הנוכחי במרווח של 90-180 ימים לפני הגיוס למחקר ויקבלו מנה אחת או יותר של החיסון הנוכחי או מנה אחת של חיסון מבוסס-אומיקרון. הקבוצה השלישית תכלול 205 מבוגרים שלא חוסנו קודם לכן והם יקבלו שלוש מנות חיסון מבוסס-אומיקרון.

 

המומחים מסבירים כי חשוב לשמור על ערנות כנגד הנגיף ולזהות גישות חדשות לשמירה על הגנה ברמה גבוהה והם מאמינים כי מחקר ופיתוח חיסונים מבוססי-וריאנט, בדומה לחיסון הנוכחי, הם צעדים חיוניים במאמצים להשגת יעד זה.

 

מתוך הודעת חברת פייזר

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<