חדשות

שכיחות גבוהה של הטרדות מיניות בקרב אוכלוסיות גניקולוגים-אונקולוגים (מתוך כנס ה-ASCO)

05/06/2019

 

מסקר בקרב גניקולוגים-אונקולוגים עולה כי הטרדה מינית נפוצה גם בתחום זה, עם שכיחות כמעט דומה בקרב גברים ונשים, כך מדווחים חוקרים במהלך הכנס השנתי מטעם ASCO (American Society of Clinical Oncology).

 

החוקרים שלחו שאלונים ל-1,566 חברים באיגוד ה-Society of Gynecologic Oncology במטרה לבחון את החשיפה שלהם למעשי הטרדה מינית. הסקר נשלח בספטמבר 2018 ו-402 השיבו על הסקר (26% מהנשאלים).

 

מבין 402 המשתתפים בסקר (255 נשים ו-147 גברים), 71% מהנשים ו-51% מהגברים דיווחו כי חוו הטרדה מינית במהלך ההכשרה הרפואית או עבודתם כרופאים. מהנתונים עלה כי 51% מהנשים דיווחו על חשיפה להערות סקסיסטיות פוגעניות או כינוי גנאי, זאת בהשוואה ל-24% מהגברים; 23% מהנשים ו-28% מהגברים דיווחו כי נחשפו לניסיון מגע מיני לא-רצוי; 4% מהנשים ו-2% מהגברים דיווחו כי הוצע להם קשר מיני בתמורה למעמד אקדמי או תגמול אחר. כלומר, ניסיון מגע מיני דווח בכרבע מהנשאלים ממין זכר ונקבה, אך הצעות תגמול עבור מגע מיני היו נדירות.

 

כשליש מהנשים דיווחו כי נמנעה מהן הזדמנות להכשרה או פרסים על-רקע מגדרי, זאת בהשוואה ל-19% מהגברים. 31% מהנשים חשו כי זכו להערכות או מעמד אקדמי נמוכים יותר רק על-רקע המגדר ולא על-רקע הביצועים שלהן, זאת בהשוואה ל-14% מהגברים שלקחו חלק בסקר.

 

רק 14.5% מהמשיבים שחוו הטרדה דיווחו על האירועים הללו. הסיבות הנפוצות לאי-דיווח כללו מחשבה כי האירוע לא היה חשוב דיו בכדי לדווח; חוסר ביטחון כי הדיווח יוביל לצעד כלשהו; חשש מפני פעולת תגמול; וחוסר ודאות אודות היכן להגיש תלונה מסוג זה.

 

הסוגים הנפוצים ביותר של הטרדה כללו הערות סקסיסטיות והפליה בקידום או סוגיות שכר, כאשר שיעור גבוה יותר של נשים מגברים דיווחו על בעיות אלו בסקר הנוכחי.

 

החוקרים הסבירו כי ממצאי המחקר העידו כי באוכלוסיה זו, חשיפה להטרדה מינית נפוצה מאוד בשני המינים. לרוע המזל, חלק קטן מהמשיבים שנחשפו למעשים אלו דיווחו על ההטרדות המיניות.

 

מתוך כנס ה-ASCO

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<