חדשות

תינוקות עם COVID-19 עלולים להדביק אחרים גם בהעדר תסמינים נשימתיים (Annals of Internal Medicine)

08/04/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine מתארים רופאים מקרה של תינוק בן 6 חודשים שנמצא חיובי לנגיף SARS-CoV-2, אשר אושפז לבית חולים בסינגפור ונותר שם בבידוד, כאשר הייתה עדות לנגיף בסביבה המקומית של הילד, אך לא הנגיף לא זוהה על ציוד המיגון האישי של אנשי הצוות הרפואי.

 

למרות שהתינוק לא סבל מתסמינים נשימתיים, במיטת התינוק, על המעקה ועל שולחן במרחק מטר אחד הייתה עדות לנגיפי SARS-CoV-2. התינוק אושפז בבית חולים במצב כללי טוב, כאשר במהלך השהות בבית החולים תועדה מדידה יחידה של חום של 38.5 מעלות צלזיוס ביום השני לאשפוז.

 

מאחר ולא תועדה מגמת ירידה בעומס הנגיפי על משטחים עם עליה במרחק מהתינוק, אך זוהה עומס נגיפי גבוה באופן לא צפוי על השולחן, החוקרים מאמינים כי הגיעו נגיפים לשולחן בעקבות מגע ישיר עם המטפל, ולא כהדבקה טיפתית מהתינוק.

 

החוקרים מסבירים כי תינוקות עם COVID-19 עלולים להדביק את הסביבה הסמוכה להם, גם כאשר אינם מציגים כלל תסמינים נשימתיים. ההדבקה עשויה להיות באופן ישיר או עקיף דרך ידיי המטפל.

 

בבתי חולים, על אנשי צוות רפואי להקפיד על שימוש בציוד מיגון אישי בעת הטיפול בתינוקות עם COVID-19, למרות שהתינוקות עצמם עשויים להיות אסימפטומטים.

 

Annals of Internal Medicine, online April 1, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני