חדשות

אגף המודיעין מתריע מפני המשך התפשטות הזו החדש מאנגליה וממליץ על הידוק הסגר בכדי למנוע קריסה דומה לזו שמתרחשת כעת באנגליה

03/01/2021

מאת מערכת אי-מד

דו"ח אגף המודיעין להיום מתריע מפני התפשטות הנגיף המוטנטי בישראל :

מחקרים חדשים בבריטניה, מעלים כי הזן החדש מדבק בהרבה ביחס לזנים קודמים בכלל קבוצות הגיל, בכלל זאת - גם בקרב ילדים. החוקרים מייחסים את העלייה החדה בתחלואה בבריטניה (יותר מ-50 אלף נדבקים מדי יום) לזן זה ומעריכים כי להתמודדות מולו נדרשת סגירת מערכת החינוך. הסוכנות האירופית לבקרת מחלות ומניעתן (ECDC )מעריכה שהזן עלול להוביל להגברת העומסים על מערכות הבריאות בעולם וממליצה למדינות לפעול למניעת תפוצתו בתחומן באמצעות הידוק מגבלות הריחוק החברתי, ביצוע ריצופים גנטיים נרחבים לאיתורו ובקרה הדוקה של השבים מחו״ל. במהלך סוף השבוע זוהו בישראל בוודאות נשאים נוספים של הזן הבריטי, דבר המחזק את ההערכה כי היקפם באוכלוסייה גבוה משמעותית מהמאותר. להעמקה בסוגייה - ראו מסמך ייעודי 

מדו"ח תמונת המצב היומית של "מגן ישראל" ניתן לראות מגמות ההתפשטות לפי מגזרים

וממרכז הבקרה של משה''ב  את העליה המדאיגה במספר החולים הקשים (בעבר כזכור כמות של 800 חולים הוגדרה כסף הספיקה של המערכת, כיום ההערכה שהסף גבוה יותר, סביב 1500) 

והעלייה במספר הנפטרים ממוצע של כ-10 ביום לפני 3-4 שבועות לאזור ה-30

 

ממצאים אלה, ביחד עם נתונים מדאיגים המתפרסמים על היקף ההדבקה במערכת החינוך, מובילים את משרד הבריאות והפרוייקטור (וכאמור בפתח הכתבה גם את אגף המודיעין) להתריע מפני הכפלת מספר הנדבקים היומי תוך שבועיים והתקרבות לסף הספיקה של מערך האשפוז עם עלייה בקצב התמותה, ודרישה מהקבינט לאשר סגר במתכונת מלאה כולל מערכת החינוך.

נקודת האור היא המשך התקדמות מבצע החיסונים , אך השפעתו הממשית על התחלואה כידוע עשויה לקחת למעלה מחודש (10 ימים לאחר שכל המחוסנים יקבלו את המנה השנייה)

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<