חדשות

חברת פייזר בבקשה למנהל המזון והתרופות האמריקאי להרחיב את אישור החיסון כנגד קורונה לגילאי 12-15 שנים (מתוך הודעת חברת פייזר)

10/04/2021

 

חברת פייזר פנתה למנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) בבקשה להרחיב את אישור החיסון של החברה כנגד נגיף הקורונה, כך שיכלול ילדים מגיל 12 שנים. יתרה מזאת, הכוונה היא לפנות בימים הקרובים לרשויות בקרה ברחבי העולם בבקשה דומה.

 

הבקשה לאישור מתן החיסון מגיל 12 שנים הגיעה בעקבות ההכרזה בסוף חודש מרץ על תוצאות מוצלחות של מחקר בשלב 3 בילדים ומתבגרים בגילאי 12-15 שנים. במסגרת המחקר תועדו 18 מקרים של זיהום בנגיף הקורונה ב-1,229 בני נוער בזרוע הפלסבו, כאשר כל 1,131 המחוסנים כנגד הנגיף לא פיתחו את הזיהום הנגיפי, עדות לכך שהחיסון יעיל ב-100% במניעת תחלואה בקבוצת גיל זו.

 

מהחברה נמסר כי תופעות הלוואי עקב הזריקות תאמו לאלו שתועדו במחקר להערכת תוצאות החיסון בגילאי 16-25 שנים. החיסונים הובילו התפתחות תגובת נוגדנים משמעותית כחודש לאחר מנת החיסון השניה.

 

בשלב זה, החיסון מאושר לשימוש דחוף למטופלים מגיל 16 שנים. בחברת פייזר מקווים כי במידה ומנהל המזון והתרופות האמריקאי יאשר את הרחבת האישור, הם מקווים להתחיל לחסן מטופלים בקבוצת גיל זו עוד לפני תחילת שנת הלימודים.

 

חברות אחרות גם החלו לבחון את תוצאות החיסונים בקבוצת גיל זו. חברת מודרנה הודיעה על מחקר שכלל משתתפים בגילאי 12-18 שנים, כאשר התוצאות צפויות בשבועות הקרובים. מחברת ג'ונסון וג'ונסון נמסר בתחילת חודש אפריל כי החלו לבחון את החיסון בילדים ומתגרים בגילאי 12-17 שנים.

 

מתוך הודעת חברת פייזר

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת: מנכ"ל משרד הבריאות העריך היום שבהנחה שיינתן האישור ניתן יהיה להתחיל לחסן קבוצת גיל זו בשבועות הקרובים בישראל.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<