חדשות

מומחים מטילים ספק בתוצאות מחקר להערכת הדבקה בנגיף Coronavirus שפורסמו ב-NEJM (Science)

04/02/2020

 

במכתב למערכת שפורסם בכתב העת New England Journal of Medicine עלו טענות להדבקה בנגיף ה-Coronavirus מאישה אסימפטומטית לאחרים שעבדו עימה, עם זאת, במאמר שפורסם בכתב העת Science יצאו הכותבים כנגד נכונות הטענה הזו והטילו ספק בנוגע לאופן השלמת מחקר שפורסם באותו עיתון והצביע על הדבקה אסימפטומטית בנגיף בגרמניה.

 

בכתב העת Science פירטו הכותבים את הטעויות במכתב שפורסם בכתב העת New England Journal of Medicine ובו דווח על הדבקה אסימפטומטית בנגיף החדש בבוואריה, גרמניה, כאשר מספר עובדים שעבדו עם אישה אסימפטומטית שביקרה בסין נדבקו בנגיף.

 

המכתב ומספר דיווחים בתקשורת טענו כי האישה לא חלתה כאשר הייתה בגרמניה וכי תסמיני חולי החלו להופיע רק במטוס בדרכה לביתה. עם זאת, בפועל מסתבר שלא כך היה.

 

על-פי המאמר שפורסם ב-Science, החוקרים שכתבו את המכתב שפורסם ב-New England Journal of Medicine לא שוחחו על האישה עצמה. עם זאת, לאחר שזו שוחחה עם גורמים רשמיים בגרמניה היא דיווחה כי חשה עייפה, סבלה מכאבי שרירים ונטלה תרופות להורדת החום במהלך שהותה בגרמניה.  יתרה מזאת, על-פי הכותבים אף נשלח מכתב למערכת New England Journal of Medicine במטרה לתקן את הטעות.

 

בסין טענו כי יש ברשותם נתונים לפיהם תתכן הדבקה אסימפטומטית במדינה, אך גורמים רשמיים בארצות הברית טענו מוקדם יותר כי אין ברשותם מספיק נתונים בנוגע בכדי לקבוע טענה זו. נראה כי המגמה השתנתה לאחר פרסום המכתב ב-New England Journal of Medicine.

 

אכן, עלו אזכורים של אפשרות הדבקה אסימפטומטית מחוץ לסין כאשר בארצות הברית הוכרז על מצב חירום בשל נגיף ה-Coronavirus וזמן קצר לאחר מכן, ארגון הבריאות העולמי דיווח על הדבקה "דור-שלישי" של הנגיף בגרמניה (כלומר, אדם שנדבק בנגיף מבעל-חיים בשוק בווהאן הדביק אדם אחר אשר הדביק אדם שלישי בנגיף).

 

מכתב העת Science נמסר כי הגורמים הרלבנטיים בארגון הבריאות העולמי ובסוכנויות האירופאיות עודכנו במידע החדש.

 

Science 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני