חדשות

חוקרים מסין טוענים כי במבוגרים ובילדים סיכון דומה להדבקה בנגיף קורונה (The Lancet Infectious Diseases)

11/05/2020

 

ממחקר חדש מסין שפורסם בכתב העת The Lancet Infectious Diseases עולה כי הסיכון להתפתחות COVID-19 בילדים דומה לזה של מבוגרים.

 

החוקרים התבססו על נתוני Shenzhen Center for Disease Control and Prevention והתמקדו ב-391 מקרים של SARS-CoV-2 ו-1,286 מגעים קרובים בתקופה שבין ינואר ופברואר.

 

משתתפים בקבוצת המקרים היו מבוגרים יותר מאלו באוכלוסיה הכללית (גיל ממוצע של 45 שנים), עם חלוקה מגדרית שווה. מרבית החולים (91%) פיתחו מחלה בחומרה קלה או מתונה בעת ההערכה הראשונית ו-77% אובחנו דרך מעקב ניטור תסמינים.

 

שיעורי ההדבקה היו דומים בכל קטגוריות הגיל, אם כי היו עדויות מסוימות לפיהן שיעורי ההדבקה היו מוגברים בקבוצות החולים המבוגרים יותר. שיעור הזיהומים בילדים מתחת לגיל 10 שנים (7.4%) היה דומה לשיעור הממוצע באוכלוסיה (6.6%).

 

נכון ל-22 בפברואר השנה, שלושה מקרים הלכו לעולמם ו-225 חולים החלימו לאחר חציון של 21 ימים. משתתפים בקבוצת המקרים היה בבידוד במשך 4.6 ימים, בממוצע, לאחר הופעת התסמינים אך יצירת קשר עם אלו שבאו במגע עם החולים הובילה לקיצור תקופה זו ל-1.9 ימים.

 

בהשוואה למגעים קרובים אחרים, אלו שגרו באותו בית עם חולה קורונה היו בסיכון מוגבר משמעותית לזיהום (יחס סיכויים של 6.27) וכך גם היה במקרה בו טיילו עם אדם חולה קורונה (יחס סיכויים של 7.06).

 

שיעורי הדבקה משנית של בני הבית, אשר חושבו כשיעור בני הבית (אלו החולקים חדר, דירה או סידור מגורים אחר) עם אבחנה מאושרת של זיהום בנגיף בשלב מאוחר יותר, עמדו על 11.2%.

 

החוקרים כותבים כי ממצאי המחקר מספקים עדויות חשובות התומכות במעקב אחר אנשים שבאו במגע עם חולה קורונה ומדגישים כי ילדים עשויים להוות יעד חשוב להתערבויות במטרה להפחית את שיעורי ההדבקה בנגיף, גם אם הם לא מפתחים תסמינים בולטים.

 

The Lancet Infectious Diseases, online April 27, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

שאלת השאלות היא האם ילדים גם מדביקים מבוגרים באותה מידה כמו מבוגרים, ועל כך נראה שאין עדיין תשובה מוסמכת.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<