חדשות

יעילות ארוכת-טווח של MAVENCLAD® 10 mg Tablets (חומר פעיל Cladribine ) בחולים עם טרשת נפוצה התקפית-הפוגתית ושניונית-מתקדמת (American Academy of Neurology)

09/06/2020

מאת ד"ר עמית עקירוב, מערכת  אי-מד

 

 

מנתונים שהוצגו במהלך הכנס השנתי ה-72 מטעם ה-American Academy of Neurology עולה כי בחולים עם טרשת נפוצה התקפית-הפוגתית (RRMS) או שניונית-מתקדמת (SPMS) טיפול במייבנקלאד הראה יעילות למשך עד 4 שנים לאחר המנה הראשונה.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי נתוני Real-World מספקים תובנות אודות היעילות ארוכת הטווח של מייבנקלאד מעבר לנתונים העולים מהמחקרים הקליניים. מטרת המחקר הייתה לבחון את היעילות ארוכת הטווח של מייבנקלאד בחולים עם RRMS או SPMS.

 

מחקר CLARINET-MS היה מחקר לא-התערבותי, רטרוספקטיבי, להערכת נתונים ממאגר רישום טרשת נפוצה באיטליה, הכולל מטופלים שנטלו מייבנקלאד במסגרת תכנית פיתוח קליני (ONWARD, CLARITY, CLARITY Extension ו-ORACLE-MS), אשר קיבלו לפחות מנה אחת של מייבנקלאד ואובחנו עם מחלה פעילה.

 

תקופת המחקר כללה נתונים מנטילת מנת הטיפול האחרונה של מייבנקלאד ועד לביקור האחרון או התאריך האחרון לתיעוד המעקב.

 

תת המדגם כלל 70 מטופלים, מהם 60 חולים עם RRMS ו-10 חולים עם SPMS.

בחולים עם RRMS, שיעור החולים ללא עדות להתקדמות מוגבלות במהלך שלושה חודשים עמד על 96.5% מהחולים לאחר 12 חודשים ועל 72.0% לאחר 36 חודשים. בחולים עם SPMS, השיעורים המקבילים עמדו על 100% ו-51.9%, בהתאמה.

 

שיעור החולים ללא מדד EDSS (Expanded Disability Status Scale) של 6.0 ומעלה לאחר 12 חודשים ו-36 חודשים עמד על 100% ו-96.1%, בהתאמה, מהחולים עם RRMS; ועל 100% ו-51.9%, בהתאמה, מהחולים עם SPMS.

 

שיעור החולים ללא התקף ראשון לאחר 12 חודשים ו-36 חודשים עמד על 83.2% ו-65.7%, בהתאמה, מהחולים עם RRMS ועל 100.0% ו-68.6%, בהתאמה, מהחולים עם SPMS.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מעידים כי הטיפול במייבנקלאד יעיל למשך עד 4 שנים לאחר נטילת מנת הטיפול הראשונה בחולים עם RRMS ובאלו עם  SPMS.

 

 

המידע מוגש בחסות חברת MERCK

 

 

RRMS; relapsing-remitting multiple sclerosis, SPMS; secondary progressive multiple sclerosis.

 

 

References:

Fatti F. et al,  AAN 2020 [P 1-002].

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<