הרצאות מצגות

דיון (לשמוע ולראות !) עם מומחה: החידושים בתחום הטיפול בתרופות האימונומודולטוריות

08/10/2005

הפעם, במסגרת הפינה "דיון עם מומחה" פגשנו את ד"ר משה לפידות, אשר סקר למעננו את הרקע והחידושים האחרונים בטיפול באינדיקציות שונות באמצעות תרופות אימונומודולטריות, תוך התמקדות בתרופה imiquimod (אלדרה).

הסקירה, לה ניתן להאזין ולצפות בשקפים בו זמנית מחולקת למס' פרקים:

א. רקע היסטורי לגילוי ופיתוח התרופות האימונומודולטריות והסבר של מנגנון הפעולה - נא להקליק כאן לצפייה והאזנה : 

 והדגש הוא שלצורך הפעלת המערכת החיסונית התרופה צריכה לפעול על אורגנזים חי, ולא על רקמה מבודדת בלבד !

ב. הטיפול באינידקציית ה-HPV - נא להקליק כאן לצפייה והאזנה 

 תאור האינדיקציה והסימפטומים, מהלך האיבחון ואופן הטיפול באמצעות סוגי טיפול שונות (דסטורקטיבי ואימונומודולטורי באמצעות אלדרה) באינדיקציה זו. סקירה של שיעורי ההצלחה בנשים וגברים, שהוא שונה (כ-70% מול 30% ), לרבות שיעורי ההישנות של הנגעים. בסקירה, המלצותיו של ד"ר לפידות לשילוב שיטות הטיפול.

ג. אינדיקציית ה-Actinic Keratoses - נא להקליק כאן לצפייה והאזנה: 

 שכיחות התופעה בקרב קהלים שונים (עם דגש על קבוצות סיכון של בהירי עור, מושתלי איברים המקבלים טיפול לדיכוי מערכת החיסון), מהלך המחלה והסיכון לפתח סרטן, צורות הטיפול השונות, והמימצאים מתוך המחקרים הקליניים באשר להצלחת הטיפול באמצעות אלדרה באינדקציה זו. דגש ניתן לקשר בין תופעות הלואי של פריחה להצלחת הטיפול.

ד. אינדיקציית ה- Nonmelanoma Skin Cancer- נא להקליק כאן לצפייה והאזנה:   

   אינדיקציה חדשה הנמצאת כעת בתהליך רישום בארץ, אשר מאושרת כבר בארה"ב: סקירת המחקרים, המלצות באשר לאופן הטיפול, התייחסות לתופעת הלואי של פריחה כסמן חשוב להצלחת הטיפול.

ה. מה צופן העתיד בטיפול בקבוצת התרופות שאלדרה משתייכת אליה ?  -נא להקליק כאן לצפייה והאזנה: 

 ד"ר לפידות חולק עמנו את התלהבותו באשר לאינדיקציות הרבות אשר נראה כי לקבוצת תרופות אלה בכלל ואלדרה בפרט עשוייה להיות יעילות רבה. בין היתר מדובר על זיהומים חוזרים של HPV , זיהומים ויראליים, הרפס סימפלקס, לימפומה של העור, המנגיומיות, גידולים וסקולרים, צלקות ועוד.

 

 

 

 

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<