חדשות

היעילות והבטיחות של משחת Crisaborole לטיפול ב-Atopic Dermatitis בדרגה קלה-עד-בינונית (Am J Clin Dermatol)

16/08/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת American Journal of Clinical Dermatology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן Crisaborole הינו טיפול יעיל במקרים של Atopic Dermatitis בדרגה קלה-עד-בינונית באוכלוסיות מרקע אתני וגזעים שונים, עם שכיחות נמוכה של אירועים חריגים על-רקע הטיפול התרופתי.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Atopic Dermatitis נפוצה מאוד באוכלוסיות רבות. קרם Crisaborole 2% הינו תכשיר לא-סטרואידלי המעכב את Phosphodiesterase-4 ומשמש לטיפול במקרים של Atopic Dermatitis בדרגה קלה-עד-בינונית. בשני מחקרים בשלב III של חולים בגילאי שנתיים ומעלה, הטיפול היה עדיף על טיפול דמה להפחתת חומרת המחלה. תופעות הלוואי הנפוצות כללו כאב באתר המריחה. במחקר הנוכחי ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות של Crisaborole בהתאם לגזע והמוצא האתני של החולים.

 

החוקרים השלימו ניתוח פוסט-הוק לפי גזע (לבנים או לא-לבנים) ורקע אתני (היספאנים/לטינים או אחרים) של המטופלים בשני המחקרים הקודמים ומחקר הארכה לקביעת בטיחות הטיפול. הם בחנו את השיפור בחומרת המחלה לפי Investigator's Static Global Assessment של עור נקי/כמעט נקי עם שיפור של לפחות 2 דרגות לאחר 29 ימי טיפול ב- Crisaboroleאו פלסבו.

 

מהנתונים עולה כי בהשוואה לפלסבו, טיפול ב- Crisaboroleלווה בשיעור גבוה יותר של שיפור המחלה העורית בלבנים (33.5% עם טיפול פעיל לעומת 22.3% עם פלסבו, p<0.001), לא-לבנים (30.0% לעומת 21.3%, p<0.05), היספאנים/לטינים (35.4% לעומת 18.2%, p<0.01) ומטופלים שאינם היספאנים/לטינים (31.3% לעומת 22.8%, p<0.01).

 

הטיפול ב- Crisaborole לווה גם בשיפור בסימנים ותסמינים של Atopic Dermatitis ובאיכות החיים של החולים.

 

שיעור תופעות לוואי על-רקע Crisaborole עמדו על 7.1-8.5% במחקרים להערכת הטיפול.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי במטופלים מרקע אתני וגזעים שונים עם Atopic Dermatitis בדרגה קלה-עד-בינונית, הטיפול ב- Crisaborole נמצא יעיל ומלווה בשכיחות נמוכה של תופעות לוואי.

 

Am J Clin Dermatol. 2019 Jul 1

 

לידיעה ב-PubMed

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<