חדשות

טיפול ב-Omalizumab מפחית חומרת Atopic Dermatitis ומשפר את איכות החיים של הילדים (JAMA Pediatr)

02/12/2019

טיפול ב- Omalizumab (זולאייר) מפחית את חומרת Atopic Dermatitis בילדים, אם כי לא ברור אם מדובר בשיפור בעל חשיבות קלינית, כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת JAMA Pediatrics.

 

במסגרת מחקר ADAPT (Atopic Dermatitis Anti-IgE Pediatric Trial) חולקו באקראי 62 חולים עם אקזמה חמורה ועמידה לטיפול לקבלת זריקות תת-עוריות של Omalizumab או פלסבו, אשר ניתנו אחת לשבוע למשך 24 שבועות. מדד SCORAD (Scoring Atopic Dermatitis) עמד על 54.9 נקודות בתחילת המחקר וחציון רמות IgE עמד על 8,373 יחידות בינלאומיות/מיליליטר.

 

מדד SCORAD השתפר בהיקף גדול יותר של 6.9 נקודות בקבוצת ההתערבות, בהשוואה לקבוצת הפלסבו (p=0.01), כאשר הבדל בעל חשיבות קלינית מינימאלית של 8.5 נקודות נכלל ברווח בר-סמך 95% של 1.5-12.2. בקרב המשתתפים במחקר תועד גם שיפור גדול יותר במדדי איכות חיים.

 

חולים בקבוצת הטיפול ב- Omalizumab השתמשו בסטרואידים מקומיים בהיקף קטן יותר, בהשוואה למטופלים בפלסבו, עם חציון של 16% משטח הגוף שהיה מכוסה, בהשוואה ל-31% משטח הגוף בקבוצת הפלסבו (ימי שימוש של 109 ימים לעומת 161 ימים, בהתאמה).

 

החוקרים קוראים להשלים מחקרים גדולים וארוכים יותר להערכת טיפולים שונים ל-Atopic Dermatitis, במטרה להבין את החשיבות המדויקת של טיפול כנגד IgE ואוכלוסיית היעד האופטימאלית.

 

JAMA Pediatr 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<