הודעות אירגונים

בשורה גדולה לחולי הסרטן: דיגניקאפ - קסדה המונעת נשירת שיער בזמן טיפולי הכימותרפיה

18/02/2020


• קסדה בטכנולוגיית קירור מתקדמת המונעת נשירת שיער בקרב מטופלים בכימותרפיה
• מניעת נשירת השיער באמצעות השימוש בקסדה מסייעת למטופל לעבור את התהליך בפרטיות וניתנת לו הבחירה מתי ובפני מי לחשוף את ההתמודדות מול מחלתו
• המכשיר הינו בעל מבנה ארגונומי, נייד, נוח וידידותי למטופל ולמטפל
• מוצר מאושר על ידי FDA ועל ידי משרד הבריאות הישראלי
א.מ.י טכנולוגיות מהחברות המובילות בתחום שיווק מוצרים וטכנולוגיות רפואיות בישראל, מציגה בשורה גדולה לחולי סרטן אשר עוברים טיפולים כימותרפיים: דיגניקאפ – קסדה בעלת טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית למניעת נשירת שיער כתוצאה מטיפולים כימותרפיים.
אחד החששות הכבדים של חולי סרטן הנאלצים לעבור טיפולים כימותרפיים הינו מאובדן השיער. נשירת השיער במהלך הטיפולים אמנם זמנית, אך היא מהווה נקודת משבר ושבר בקרב המטופלים, עד כדי כך שישנם מטופלים שמעדיפים לוותר על הטיפול ולא לסבול מתופעות הלוואי שלו. כל הקלה על התהליך הינה משמעותית עבור המטופלים והמטופלות, בפרט כאשר מדובר בנשירת השיער המשנה את המראה המוכר של החולה וגורמת לתחושת אי נוחות ולהתמודדות עם תגובות בלתי נמנעות מצד החברה.  בתקופת הטיפולים, כשהמטופלים רואים את בבואתם המוכרת במראה ולא נאלצים להתרגל או להתבייש בראשם הקירח, מתעצמת תחושת הביטחון שלהן ומתחזקים כוחותיהם להילחם במחלה.
קסדת "דיגניקאפ", משתמשת בטכנולוגיית קירור מתקדמת הפועלת באופן הדרגתי ומונעת את תחושת הקיפאון המוחי ((Brain Freeze הבלתי נסבלת. הקסדה בעלת שתי שכבות מותאמות אישית ונחבשת במהלך הטיפול הכימותרפי, תוך שהיא מקררת את זקיקי השיער בקרקפת ובהדרגה מכווצת את כלי הדם, מאטה את קצב חילוף המטבוליזם של התא ובכך השפעת הטיפול הכימותרפי על זקיקי השיער מפחיתה ואף מונעת את נשירת השיער.
"דיגניקאפ" נשלטת על ידי מערכת ממוחשבת המזרימה ומווסתת לקסדה נוזל קר במהלך הטיפול. על מנת להשיג תוצאות אופטימליות, על המטופל לחבוש את הקסדה במשך כ-30 דקות לפני תחילת הטיפול, בזמן הטיפול עצמו ועד שעתיים לאחר סיומו, תלוי בתרופה. מכשיר הדיגניקאפ הינו ארגונומי, נח וידידותי למטופל ולמטפל. המכשיר בעל יכולת ניידות ומאפשר למטופל לנוע בחופשיות במרחב ולא להיות כבול לכיסא הטיפולים. 
ד"ר נעם אסנה, מנהל המכון האונקולוגי בבית החולים ברזילי ומנהל תחום אונקולוגיה בקופ"ח מאוחדת: "כימותרפיה לא הולכת להיעלם מן העולם, היא עובדת ומצילה אנשים. הבעיה היא תופעות הלוואי הנלוות. עד היום, נמצאו פתרונות לרוב תופעות לוואי מלבד נשירת השיער- ולכן מכשיר הDigniCap מביא אתו בשורה גדולה למטופלים"
הטיפולים בעזרת קסדת דיגניקאפ נכנסו לראשונה לבית החולים ברזילי ונמצאים בשלבי הטמעה בשאר בתי החולים בארץ. הטיפולים יכללו בתוך סט הטיפולים האונקולוגיים הניתנים לחולי סרטן.


א.מ.י טכנולוגיות המשווקת הבלעדית של קסדת הדיגניקאפ, הינה חברה מובילה בתחום השיווק של מוצרים וטכנולוגיות רפואיות בישראל. החברה פועלת מתוך חזון ושאיפה לתרום לקידום ושיפור שירות הרפואה בישראל באמצעות מוצרים בעלי ערך טכנולוגי חדשני ופורץ דרך. מידע נוסף על החברה מופיע באתר: http://www.ami.co.il/

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<