הרצאות מצגות

צפו בסימפוזיון מדעי מרתק עם טובי המומחים על החיסון החדש לקורונה (באדיבות שיבא תל השומר) בהנחיית פרופ' יוני שרעבי

17/12/2020

בקישור שלהלן ניתן לצפות בסימפוזיון מרתק שהתקיים אמש בהנחיית פרופ' יוני שרעבי (בתמונה) והמרצים הבאים :

פרופ גידי רכבי, חתן פרס ישראל, שיתף הצופים בהיכרותו העמוקה והמקיפה עם mRNA וסיפר על הרציונל, הניסיון (לאו דווקא בהקשר לחיסון, שהרי מה שעומד לפנינו הוא חדש) וסוגיות בבטיחות השימוש בגישה זו בבני אדם.

 

פרופ אלה מנדלסון הציגה ניתוח מנקודת ראות מדענית ראשית של חברת פרמה, את יחסי הגומלין בין הקורונה למאכסן, ומתובנות אלו הצביעה  על האפשרויות והשיקולים בבחירת אסטרטגיית החיסון.

 

פרופ ננסי אגמון לוין ניתחה  את האימונוגניות שמושרית על ידי חיסון מבוסס mRNA. הכרת המנגנונים מאפשרת להבין את ההגנה החיסונית בטווח הקצר והארוך כמו גם את האוכלוסיות שיגיבו, לא יגיבו או להן החיסון לא יעיל או אולי אף מסוכן.

 

פרופ גליה רהב  הציגה את המידע שהצטבר אודות החיסון שכרגע נראה אקטואלי. הנתונים אמורים לדבר בעד עצמם ופרופ רהב הצביעה על השאלות שהמידע נותן להן תשובות והשאלות שנותרות פתוחות ואף ערכה  השוואה עם החלופות שנמצאות בשלבים מתקדמים של אישור קליני .

 

פרופ גילי רגב עדכנה  איך צפוי להתקדם מבצע החיסון ושרטטה  מפת דרכים אישית, שיבאית ולאומית שתבוא במקביל לתהליך החיסון,תוך הצגת תשובות לשאלות המרכזיות:  מתי נוכל לטייל? מה צפוי לקרות בבית החולים? מתי יפתחו מוסדות החינוך והתרבות? ומתי החיים יחזרו למסלול שהכרנו?

 

לצפייה בסימפוזיון


 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<