חדשות

פערים גדולים ביכולת של רופאי עור לספק טיפול מיטבי לנשים בגיל הפוריות עם פסוריאזיס (מתוך כנס ה- European Academy of Dermatology and Venereology)

28/01/2021

 

מסקר ארצי חדש שתוצאותיו פורסמו במהלך כנס ה-European Academy of Dermatology and Venereology. עולה כי רופאי עור בארצות הברית ובמדינות אחרות הכירו בפערים גדולים ביכולת שלהם לספק טיפול באיכות גבוהה לנשים בגיל הפוריות עם פסוריאזיס.

 

בגרמניה, בריטניה וארצות הברית, רופאי עור ניצבים בפני אתגרים בדיון בהיריון ורצון להרות עם נשים בגיל הפוריות, בהמלצה על טיפולים מתאימים במהלך היריון ומעורבות נשים בתהליכי קבלת החלטות משותפים. אתגרים אלו עשויים לנבוע מפערים בידע, כישורים, ביטחון וגישות בנוע לתחומי הטיפול.

 

מגבלות אלו תועדו בסקר אשר כלל ראיונות טלפוניים בני 45 דקות שנערכו עם 24 רופאי עור בשלוש מדינות. ראיונות אלו היוו את הבסיס לפיתוח נוסף של סקר בן 20 דקות אודות פסוריאזיס והיריון אשר השלימו 167 רופאי עור מארצות הברית, גרמניה ובריטניה.

 

המשתתפים דיווחו על אתגרים בכל הנוגע לייעוץ בנושא תכנון משפחה ופוריות כחלק מההערכה של פסוריאזיס. קרוב למחצית מהמשיבים סברו כי הידע שלהם אודות ההשפעה של פסוריאזיס על הפוריות אינה אופטימאלית. כמחצית מרופאי העור העריכו כי הם בעלי כישורים תת-אופטימאליים לדון בנושא אמצעי הגנה מפני היריון עם נשים עם פסוריאזיס בגיל הפוריות. 48% מהמשיבים העידו כי העם העדיפו להשאיר את הדיונים בנוגע להיריון לגניקולוגים. 55% מרופאי העור דיווחו על ידע מוגבל בלבד בנוגע לנתוני בטיחות טיפול ביולוגי לפני, במהלך ולאחר היריון. 48% מהמשתתפים העידו כי היו בעלי כישורים תת-אופטימאליים לסייע לנשים להתגבר על מכשולים הנוגעים להיענות לטיפול.

 

ממצאי הסקר תומכים בהתערבויות נוספות במטרה לסייע לרופאי עור להבין טוב יותר את חשיבות תהליכי קבלת החלטות משותפים ולפתח כישורים להגברת מעורבות הנשים בטיפול.

 

מתוך כנס ה- European Academy of Dermatology and Venereology

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<