חדשות

ע''פ בדיקה של My Heritage העומס הויראלי בקרב מחוסנים שנמצאו מאומתים לקורונה נמוך משמעותית מזה הקיים אצל לא מחוסנים ולכן ככל הנראה גם כושר ההדבקה של מחוסנים נמוך משמעותית (גלובס)

08/02/2021

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח בגלובס מעבדות My Heritage ביצעו מחקר עצמאי ממנו עולה, די כצפוי ,יש לציין, שהסיכון שאנשים שחוסנו כנגד קורונה ידביקו אחרים הוא נמוך מאוד.  ע"פ הבדיקה, מחוסנים שנמצאו חיוביים לבדיקת קורונה היו עם עומס ויראלי נמוך בהשוואה ללא מחוסנים.

החברה בחנה 1000 בדיקות חיוביות לקורונה תוך שהיא מודדת את רמות העומס הנגיפי של הבדיקות. נעשתה השוואה בין רמות העומס של הבדיקות שנערכו בדצמבר 2020 , טרום מבצע החיסונים, לאלו שנערכו בינואר 2021, שבו כידוע חוסנו בעיקר בני 60 ומעלה .

מההשוואה עולה כי בדצמבר העומס הנגיפי אצל בני ה-60 ואצל הצעירים יותר היה דומה בעוד שבינואר, העומס הנגיפי אצל בני ה-60 ומעלה שנמצאו חיוביים היה נמוך יותר בהשוואה לנבדקים צעירים יותר. פער זה הלך וגדל והפך להיות גם מובהק יותר לאורך זמן שבו כידוע רמת ההתחסנות המלאה (2 מנות) בקרב גילאי ה-60 פלוס עלתה, והאפקט הלך וגדל ככל שעבר הזמן ועלה שיעור ההתחסנות בקרב האוכלוסייה המבוגרת.

אם כן, הבדיקה הזו של My Heritage עשוייה להוות צפירת הרגעה לחשש מכך שמחוסנים עלולים עדיין להידבק באופן אסימפטומטי ולהדביק אחרים שכן ככל הידוע, הדבקה של אנשים אחרים קשורה לרמת העומס הויראלי הקיים אצל המדביק. ע"פ ממצאי My Heritage רמת העומס הויראלי בקרב האוכלוסייה המבוגרת (והמחוסנת) הייתה נמוכה יותר ב-50%-95% מזו שהייתה אצל הקבוצה הצעירה יותר שעדיין לא חוסנה.

כך שאם ממצאים אלה יקבלו חיזוק המשמעות היא שניתן יהיה לאפשר לבעלי תו ירוק לנוע ללא חשש מכך שידביקו אחרים, במיוחד אם תאושר להם הכניסה למקומות (תרבות, מסעדות, מקומות עבודה, תחבורה וכד') שיוגדרו כחופשיים לכניסה לבעלי תו ירוק בלבד.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<