חדשות

צריכה רבה של לחם לבן מלווה בסיכון מוגבר למחלות וכלי דם ותמותה (מתוך אתר Medscape)

09/02/2021

 

בקרב מבוגרים האוכלים שלוש פרוסות לחם לבן ביום נרשמה עליה משמעותית בסיכון לתמותה עקב מחלות לב וכלי דם, כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת BMJ.

 

החוקרים התבססו על נתוני PURE (Prospective Urban Rural Epidemiology) אודות למעלה מ-148,000 משתתפים בגילאי 35-70 שנים מ-21 מדינות שונות. המחקר לא כלל חולים עם מחלות לב וכלי דם טרם המחקר, כך שנותרו 137,130 משתתפים בניתוח הנתונים.

 

הממצאים הצביעו על קשר ברור בין צריכה רבה של דגנים מעובדים וסיכון מוגבר משמעותית לתמותה מכל-סיבה או עקב מחלות לב וכלי דם מג'וריות במהלך חציון מעקב של 9.5 שנים. החוקרים מדווחים כי בקרב אלו שאכלו לפחות 350 גרם (שבע מנות) של דגנים מעובדים בכל יום נרשמה עליה של 29% בסיכון לתמותה או אירוע קרדיווסקולארי מג'ורי (אוטם לבבי, אירוע מוחי, או אי-ספיקת לב), בהשוואה לאלו שצרכו פחות ממנה אחת ביום (פחות מ-50 גרם) של דגנים מעובדים.

 

ממצאי המחקר לא הצביעו על קשר מובהק סטטיסטית בין רמות דגנים מלאים או אורז לבן בתזונה ובין אירועים קרדיווסקולאריים. אורז נחשב באופן נפרד בניתוח הנתונים מאחר וקרוב לשני-שליש מהמשתתפים במחקר התגוררו באסיה, בה צריכה רבה מאוד של אורז לבן.

 

מהממצאים עולה כי הפחתת כמות דגנים מעובדים וסוכר, עם שיפור איכות הפחמימות, הינם צעדים חיוניים לשיפור המצב הבריאותי, אם כי החוקרים אינם מציעים להימנע כליל מצריכת דגנים מעובדים.

 

התוצאות העידו כי אין קשר משמעותי בין רמות צריכת דגנים מלאים ובין הסיכון לתחלואה קרדיווסקולארית ולא זוהה קשר בין צריכת אורז לבן בכמות רבה ובין התוצא העיקרי. מהממצאים עולה כי צריכה של עד 350 גרם של אורז מבושל אינה מעלה את הסיכון לסיבוכים רפואיים.

 

מומחים בתחום כותבים כי ממצאי המחקר מחזקים את הנתונים מאחר ומבוססים על מידע ממדינות שונות ומצביעים על קשר עקבי באזורים גיאוגרפיים ורמות הכנסה שונות.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<