הודעות אירגונים

לראשונה בישראל - מרכז זכויות לחולה במרכז הרפואי שיבא

26/02/2017

ביום ה', 23.2.17, התקיים טקס חניכת מרכז זכויות החולה במרכז הרפואי שיבא. המרכז, הממוקם בלובי בניין האשפוז המרכזי, הוקם במטרה לסייע לחולים במימוש זכויות הנובעות ממצב רפואי, ומביא לידי ביטוי התגייסות של שלושת המגזרים, הממשלתי, העסקי והמגזר השלישי. יחידות סגולה מטעם המשרד לשוויון חברתי, האגודה לזכויות החולה בישראל, והמרכז הרפואי שיבא, חברו יחדיו על מנת להעניק למטופל את השירות הטוב והיעיל ביותר ולסייע לו להכיר את זכויותיו.

פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא: "אני גאה בכך ששיבא הוא בית החולים הראשון בישראל שמקים מרכז מסוג זה למען החולים. המוקד הוא דוגמא לתפיסת שיבא לפיה המטופל במרכז. שיבא הוא בית החולים הראשון בישראל שמקים תשתית כזו למען החולים מתוך תפיסה הרואה אותם במרכז, תוך קיום שיתוף פעולה למען החולה עצמו וסביבו. זהו צעד נוסף במהפכת השירות שאנו מובילים. פרוייקט זה הוא ההוכחה כי ניתן ורצוי לעבוד בשותפות שממנה החולים יוצאים מורווחים".

שמוליק בן יעקב, יו"ר האגודה לזכויות החולה בישראל: חולים רבים מתקשים להתמצא בים המידע העומד לרשותנו, על אחת כמה וכמה אוכלוסייה במצב סוציו-אקונומי נמוך וכן אוכלוסיית הקשישים, המתקשה להסתייע במערכות הדיגיטליות. לכן קיימת חשיבות רבה למוקדים אנושיים, הנותנים מידע ומסייעים במימוש הזכויות הלכה למעשה".

מנכ"ל חברת נוברטיס אונקולוגיה, אלעד מרום: "רפואה לומדים שבע שנים; סיעוד לומדים ארבע שנים. להיות חולים אף אחד לא לומד. אף אחד לא מכין את האדם להתמודד עם שינוי הסטטוס מהיותו אדם בריא להיותו אדם חולה, על כל המשתמע מכך. מרכז זכויות החולה מהווה אור קטן ומשמעותי ואנחנו שמחים להשתתף ולתמוך בו".

לפרטים נוספים:  

לי גת

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<