הודעות אירגונים

מינוי בכיר במרכז רפואי העמק: פרופ' גיל בר סלע –מנהל מרכז הסרטן ''בית שולמית''

13/11/2018


פרופ' גיל בר סלע מונה לנהל את מרכז הסרטן "בית שולמית" ולהוביל את הקמתו במרכז רפואי העמק.
פרופ' בר-סלע הוא מומחה באונקולוגיה ורדיותרפיה (הקרנות), עד לאחרונה שימש סגן מנהל המערך האונקולוגי ברמב"ם, ומנהל היחידה לטיפול תומך אונקולוגי.
במחקריו, עוסק פרופ' בר-סלע בהיבטים השונים של הטיפול התומך האונקולוגי ובשילוב גישות מהרפואה המשלימה יחד עם הטיפולים המקובלים למחלת הסרטן, התמודדות עם תופעות הלוואי בטיפולי כימותרפיה, וכן מחקרים שעוסקים בקנאביס רפואי בטיפול בחולים אונקולוגיים.
מרכז הסרטן "בית שולמית", על שמה של ד"ר שולמית כצמן ז"ל, יוקם בעלות של 50 מיליון דולר, בהשקעה משותפת לקרן כצמן ושירותי בריאות כללית.
מרכז הסרטן יוקם כבנין נפרד במתחם של מרכז רפואי העמק על שטח של כ-11,000 מ"ר ויכיל מכון רדיותרפיה להקרנות, מחלקת אשפוז לחולים במחלות אונקולוגיות והמטולוגיות, מרכז יום לטיפול תרופתי וכימותרפי, מרכז לשיפור איכות החיים של החולה ומשפחתו, בית מרקחת ומכון לחקר הסרטן שיוקם במשותף למרכז רפואי העמק ולטכניון.
מרכז הסרטן ייקרא "בית שולמית" להנצחת זכרה של ד"ר שולמית כצמן ז"ל, רופאת ילדים מוערכת וממייסדי עמותת "גדולים מהחיים", שנפטרה בשנת 2013 ממחלת הסרטן והיא בת 49.
"בית שולמית" ייבנה כבניין ירוק שיאפשר גישה לשטחי הטבע המקיפים אותו. תכנון הבנייה ועיצובו הופקד בידיו של האדריכל הישראלי הבינלאומי רון ארד בשיתוף משרד האדריכלים מושלי-אלדר מישראל.
פרופ' אורנה בלונדהיים, מנהלת מרכז רפואי העמק: "משמעות הקמת מרכז הסרטן היא סגירת פערים בבריאות בצפון, ומתן מענה רפואי הולם ל- 700,000 התושבים שגרים בצפון המזרחי של ישראל, וכיום נאלצים לפצל את הטיפול בסרטן בין כמה בתי חולים. מגיע לתושבי הצפון לקבל רפואה הכי מתקדמת ומותאמת וקרוב לבית".

בברכה,
מירב יהב
דוברת מרכז רפואי העמק

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<