חדשות

שר הבריאות אדלשטיין : ''אמנם ממשיכים בהקלות אבל אסור להיכנס לשאננות'', הציבור, כך אפשר להתרשם, לא ממש קונה את זה...

21/05/2020

מאת מערכת אי-מד

לאחר דיון הערכת מצב שהתקיימה בלשכת שר הבריאות יולי אדלשטיין, פירסם המשרד את ההודע הבאה :

שר הבריאות אדלשטיין קיים הערכת מצב בנושא הקורונה עם סגנו יואב קיש ועם בכירי משרדו: "אנחנו ב'עת לפתוח', אבל אסור להיכנס לשאננות"

בדיון הנחה אדלשטיין את מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב להתיר התקהלות עד 50 איש גם במבנה סגור.


שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ממשיך במגמת ההקלות במשק. בהערכת מצב בנושא הקורונה שקיים עם בכירי משרדו, ונוכח עמדות הדרגים המקצועיים במשרד, הנחה את המנכ"ל משה בר סימן טוב לחתום על צו המתיר התקהלות עד ל- 50 איש, גם במבנים סגורים. אפשרות ההתקהלות תהיה בכפוף למרחק של 2 מטרים מאחד לשני ועטיית מסיכות.

כמו כן תתאפשר ישיבה במקומות עבודה ללא מסיכה עם מחיצה של 1.20 מטר בין עובד לעובד וזאת לעומת 1.50 הקיים עד כה.

הערכת המצב עלה גם הצורך להתכונן לגל שני של קורונה. בישיבה השתתפו בין היתר סגן השר יואב קיש, מנכ"ל המשרד, המשנה למנכל פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי ועוד.

השר אדלשטיין: "אנחנו במצב של "עת לפתוח" אבל אסור להיכנס לשאננות. אני שב ומדגיש – המשך פתיחת המשק בהתאם למתווה משרד הבריאות תלוי בעיקר בהקפדה שלנו על כללי משרד הבריאות. בלי שיתוף הפעולה של אזרחי ישראל, נגיף הקורונה עלול להתעצם והמשק עלול להיסגר בשנית".

לסרטון המציג חלקים מהדיון הקליקו כאן

הערת המערכת: הרושם הוא שהציבור כן נכנס לשאננות אולי מתוך תחושה שהקורונה כבר לא בסביבה.  עד שהתחושה הזו לא תהיה מבוססת על עובדות שאכן כך נראה שמערכת ההסברה והמעקב צריכים להיות הרבה יותר אפקטיביים, ובמיוחד בהגנה ושמירה על האוכלוסיות שבסיכון גבוה, כך שהתפרצויות מקומיות שסביר להניח שימשיכו להתרחש,  לא יובילו להדבקות של אנשים השייכים לקבוצות הסיכון. 

נזכיר לכם כאן שוב את מחשבון הערכת הסיכון של המועצה הלאומית לסוכרת שעשוי לסייע באופן קל ופשוט בזיהוי אנשים בסיכון מוגבר. וכפי שכבר צויין כאן בעבר מן הראוי שמחשבון מסוג זה היה כבר מוטמע בכל קופות החולים ומשגר התראות אישיות ולווי של צוותי המרפאות אחר המבוטחים שה-SCORE שלהם מצביע על סיכון גבוה.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<