חדשות

נתונים חדשים מעידים על סיכון להדבקה בנגיף קורונה מבני אדם לבעלי חיים ולהיפך (מתוך CIDRAP)

20/09/2020

 

משלושה מחקרים חדשים עולה כי חתולים וכלבים עלולים להידבק בנגיף הקורונה מבעליהם וכי הנגיף יכול לעבור מבעלי חיים לבני אדם.

 

המחקר הראשון נערך באונטריו, קנדה וכלל דגימות מהאף, גרון ורקטום מ-17 חתולים, 18 כלבים וחמוס אחד בבעלות אנשים שאובחנו עם COVID-19 או דיווחו על תסמינים המתאימים לזיהום הנגיפי במהלך השבועיים הקודמים. מהנתונים הצפויים להתפרסם במהלך הכנס הווירטואלי מטעם ה-European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases  עלה כי חלק גדול מהחתולים והכלבים בבתי אנשים נדבקו בנגיף הקורונה מבעליהם, לאור עדות לנוגדנים כנגד נגיף הקורונה בדמם.

 

במחקר השני שפורסם בכתב העת Emerging Infectious Diseases דיווחו חוקרים מהונג קונג על תוצאות דגימות מדרכי הנשימה והצואה של 50 חתולים שהיו בבעלות אנשים עם COVID-19 או ממגעים קרובים להם. בשישה חתולים (12%) הייתה עדות לנגיף הקורונה והגנום של הנגיף בבעלים ובחתול היה דומה. כל החתולים היו ללא תסמינים, אך הייתה עדות לממצאים ריאתיים חריגים בדומה לאלו שתועדו בבעליהם.

 

במחקר השלישי, שתוצאותיו גם יוצגו במהלך הכנס הווירטואלי מטעם ה-European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases, הושלם מעקב אחר זיהומי COVID-16 ב-16 חוות מינק עם למעלה מ-720,000 חיות בהולנד. מהממצאים עלה כי נגיף הקורונה קפץ הלוך ושוב בין אנשים ובין החיות, במקרה המפורסם הראשון של הדבקה מבעל חיים לאדם.

 

מתוך CIDRAP

  

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<