חדשות

הנחיות חדשות מטעם ה-CDC אודות חיסונים כנגד קורונה למטופלים עם היסטוריה של אלרגיה (מתוך הודעת ה-CDC)

13/03/2021

 

חולים שפיתחו תגובה אלרגית לחיסוני רנ"א שליח כנגד נגיף הקורונה עשויים להתאים לחיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון כנגד נגיף הקורונה, כך טוענים מומחים מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention).

 

כיום, עשויים להתאים לקבלת החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון לאחר קבלת מנה אחת של חיסון רנ"א שליח רק בנסיבות מיוחדות, אך הסוכנות מכינה כעת הנחיות חדשות ספציפית בנוגע לחיסון זה באלו עם התוויות-נגד לחיסונים של חברת פייזר או מודרנה.

 

בעוד שמומחי ה-CDC מדגישים כי ישנם הבדלים בין חיסונים המבוססים על רנ"א שליח ובין החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון, כאשר נדרשים עוד נתונים אודות הבטיחות והיעילות של המוצרים השונים, ניתן לתת את החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון בנסיבות חריגות, דוגמת התווית-נגד לאחר מנה ראשונה של חיסון המבוסס על רנ"א שליח.

 

בנסיבות אלו, אדם עשוי לקבל את החיסון של ג'ונסון וג'ונסון לאחר לפחות 28 ימים מהמנה הראשונה של חיסון המבוסס על רנ"א שליח ולאחר מנת החיסון הם נחשבים ככאלו שהשלימו את סדרת חיסוני ג'ונסון וג'ונסון.

 

עם זאת, המומחים כותבים כי אין מקום לנסות ולקבל את שני החיסונים או לקבל מנה של חיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון במידה המנה השנייה של החיסון שלהם המבוסס על רנ"א שליח אינה זמינה. כמו כן, אין מקום לקבלת שני החיסונים, רק ליתר בטחון.

 

לפי ההמלצה, אדם אשר השלים את סדרת החיסונים עם רנ"א שליח נחשב כמחוסן ואין צורך בהגנה נוספת. אין מקום להמלצה לקבל את החיסון של ג'ונסון וג'ונסון כתחליף במידה וקיים מחסור זמני במנות חיסון של חברת פייזר או מודרנה.  המומחים מציינים כי ההנחיות הנוכחיות קובעו כי ניתן להמתין עד שישה שבועות עד לקבלת מנת החיסון השניה, במידה וקיים מחסור בחיסונים.

 

על-סמך הנתונים והעדויות הזמינים כיום, מומחים מאמינים כי חיסונים כנגד נגיף הקורונה אינם צפויים להוות סכנה לנשים הרות או לעובר. עם זאת, איסוף הנתונים בנושא נמשך בימים אלו.

 

באשר למשטר שתי מנות חיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון, המומחים מציינים כי כעת נערכות בדיקות להערכת הבדלים במשך ההגנה עם מנה אחת של החיסון וועידת ה-ACIP (Advisory Committee on Immunization Practices) מטעם ה-CDC תבחן את העדויות במטרה לקבוע אם יש תועלת לשתי מנות חיסון, בהשוואה למנה יחידה.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<