חדשות

תוצאות מבטיחות למשלב Copanlisib עם Rituximab בחולים עם הישנות לימפומה אינדולנטית (The Lancet Oncology)

15/04/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת Lancet Oncology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי משלב Copanlisib עם Rituximab הוביל לירידה של 48% בסיכון להתקדמות מחלה או מוות, בהשוואה לטיפול ב-Rituximab עם פלסבו, בחולים עם לימפומה שאינה הודג'קין אינדולנטית וחוזרת.

 

במחקר CHRONOS-3 ביקשו החוקרים להשוות את היעילות והבטיחות של משלב Copanlisib עם Rituximab בחולים עם לימפומה שאינה הודג'קין אינדולנטית וחוזרת.

 

מחקר CHRONOS-3 היה מחקר רב-מרכזי, אקראי, מבוקר-פלסבו, בשלב 3, אשר כלל חולים מ-186 מרכזים רפואיים ברחבי אסיה, אוסטרליה, אירופה, ניו-זילנד, צפון אמריקה, רוסיה, דרום אפריקה ודרום אמריקה. המדגם כלל חולים בגילאי 18 שנים ומעלה עם הישנות לימפומה אינדולנטית של תאי B, חיובית ל-CD20. התוצא העיקרי היה ההישרדות ללא-התקדמות של החולים במחקר.

 

החוקרים מדווחים כי 307 מבין 458 חולים חולקו באקראי לטיפול במשלב Copanlisib עם Rituximab ו-151 חולים חולקו באקראי למשלב פלסבו עם Rituximab.

 

לאחר חציון מעקב של 19.2 חודשים ו-205 אירועים בסך הכול, משלב Copanlisib עם Rituximab הדגים שיפור מובהק סטטיסטית ומשמעותי קלינית בשיעורי הישרדות ללא-התקדמות, בהשוואה לפלסבו עם Rituximab עם חציון הישרדות ללא התקדמות של 21.5 חודשים לעומת 13.8 חודשים, בהתאמה (יחס סיכון של 0.52, רווח בר-סמך 95% של 0.39-0.69).

 

האירועים החריגים הנפוצים בדרגה 3-4 כללו היפרגליקמיה (56% מהחולים תחת משלב Copanlisib עם Rituximab לעומת 8% מאלו שטופלו ב-Rituximab עם פלסבו) ויתר לחץ דם (40% לעומת 9%, בהתאמה). אירועים חריגים חמורים על-רקע הטיפול תועדו ב-47% מהמטופלים במשלב Copanlisib עם Rituximab וב-18% מאלו שטופלו ב-Rituximab עם פלסבו.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר מעידים כי משלב Copanlisib עם Rituximab לווה בשיפור הישרדות ללא-התקדמות של חולים עם לימפומה שאינה הודג'קין אינדולנטית וחוזרת, בהשוואה למתן פלסבו עם Rituximab.

 

The Lancet Oncology 2021

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<