חדשות

לאור הכפלה במס' הילדים במצב קשה (ועליה אל מעבר ל-1000 חולים קשה בכלל) -יו''ר האיגוד לרפואת ילדים משנה דעה ממליץ שלא לבטל את בידוד הילדים במערכת החינוך

26/01/2022

גםמאת מערכת אי-מד

האיגוד לרפואת ילדים וגורמים נוספים במערכת הבריאות ובמשרד הבריאות משנים את דעתם באשר למתווה הבידודים במערכת החינוך שאמור להיכנס לתוקף מחר.

בראיון לרשת ב' אמר היום פרופ' צחי גרוסמן (בתמונה), יו"ר איגוד רופאי הילדים שהביע עד כה תמיכה במתווה החדש של ביטול הבידודים כך : "אנחנו באיגוד מרימים דגל אדום עכשיו וממליצים לא לבטל ממחר את בידוד הילדים. תוך ארבעה ימים נצפתה הכפלה במספר הילדים במצב קשה. אנחנו מאוד חוששים מהמתווה. גם בכירי משרד הבריאות, פרופ' אש וד"ר אלרעי פרייס, קיימו אתמול ישיבה עם השר והשמיעו את קולם בעד עצירה. ייתכן שאנחנו מתחילים ביום-יומיים האחרונים לחזור על מה שנצפה באשפוז הילדים בבריטניה. עוד לא מאוחר לשנות".

רופאים בכירים נוספים הביעו גם הם דעה דומה, והרושם המסתמן כעת שבדיון שיתקיים כיום ההחלטה עשויה להשתנות.

הערת המערכת: יש לשבח את פרופ' גרוסמן והאיגוד לרפואת ילדים על הגמישות ושינוי הדיעה שכן ברור שאין כאן מבחינת האיגוד והגורמים המקצועיים האחרים שום אספקט פוליטי (שכמובן כבר בא לידי ביטוי אמש בהצהרה של יו"ר האופוזיציה נתניהו והתשובה שקיבל מרה"מ בנט) אלא תובנות עדכניות המבוססות על מידע חדש ובעיקר זה שקשור לתחלואת PIMS ואחרת בילדים, והעלייה החדה במס' החולים הקשים (והמתים) בימים האחרונים, כפי שניתן לראות מלוח הבקרה והתרשים שלהלן :

נראה שכעת זה הזמן להפעיל את כל האמצעים הכי אפקטיביים להפחתה והתמודדות עם התחלואה הקשה בקרב קבוצות הסיכון ובכלל, לרבות :

  • שימוש מוגבר ומירבי בתרופות פקסלוויד ומולנופירוויר (והרושם הוא שאין זה עדיין כך, ועד שלא נתחיל לקבל דיווח מסודר על הקפי השימוש לא ניתן לדעת וחבל)
  • השלמת התחסנות הן בקרב קבוצות הסיכון (מנה רביעית או שלישית לפחות) לרבות צעירים מגיל 60
  • קידום מבצע החיסונים בילדים לרבות שיפור בזמינות ואפשרות לבצע חיסונים במערכת החינוך
  • המשך תגבור מערך האשפוז הביתי
  • לאפשר לצוותים לרפואיים שנמצאים כעת בבידוד לחזור לעבודה במחלקות קורונה שבהן יש עומס ומחסור בצוותים.

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<