חדשות

איגוד רופאי בריאות הציבור מתריע מפני הקמת גוף ניהולי צבאי חיצוני לאיסוף מידע אפידמיולוגי על קורונה

13/05/2020

נתוני היממה האחרונה ממשיכים להצביע על עצירת התפשטות הקורונה עם עלייה מזערית במקרים חדשים וירידה במספר חולים פעילים ומונשמים כפי שניתן לראות בדיווח שלהלן .  

במקביל, איגוד רופאי בריאות הציבור מפרסם היום את ההודעה הבאה, בה האיגוד מתריע מפני הקמת גוף צבאי חיצוני שיהיה אחראי על איסוף המידע האפידמיולוגי:

פגיעה באפידמיולוגיה -  פגיעה בבריאות הציבור
ועד איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית: אנו מתריעים מפני הקמת גוף ניהולי צבאי חיצוני ובלתי מקצועי שלא יתרום לבקרת מחלות אלא יפגע קשות במערך האפידמיולוגי בישראל.


המערך האפידמיולוגי הקיים כולל ניטור תחלואה, איתור חולים ומגעים וחקירות אפידמיולוגיות, מהווה את קו ההגנה העיקרי מפני קורונה ומחלות מידבקות אחרות. הכפפת מערך בריאות הציבור למערך חיצוני בלתי מקצועי יוביל לביטול העצמאות המקצועית האפידמיולוגית של המערך הקיים ויסכן קשות את בריאות הציבור בישראל ואת המוכנות שלנו לגל נוסף של תחלואה.

במקום להפריע למערך האפידמיולוגי על ידי מנהלת מיותרת, יש להשקיע ולתגבר את המערך הקיים שמבצע את העבודה בפועל ואשר למעלה מ15000 החקירות שביצע הם אלה שמנעו את התפשטות המחלה בישראל.

 קיים מחסור במשאבים וכוח אדם ובו צריך לטפל, לא בהוספת מערך חיצוני בזבזני ומיותר. אכן משרד הבריאות זקוק לסיוע לוגיסטי אופרטיבי, על ידי הקצאת המשאבים המתאימים, תחת המנהלים המקצועיים שיודעים מה נדרש. במקום לבסס שיתופי פעולה ותיאום בתוך המערכת הקיימת עם "רגליים על הקרקע", ממשיכה המגמה של הישענות על גורמי חוץ חסרי מקצועיות רלוונטית ש"ראשם בשמיים", ללא דיון עם אנשי המקצוע הרלוונטים בתוך המשרד.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<