חדשות

ל-Remdesivir התועלת הרבה ביותר בחולי COVID-19 הנדרשים לתמיכת חמצן (מתוך Medscape)

24/05/2020

 

מומחים מטעם ה-NIH (National Institute of Health) עדכנו כי מהנתונים אודות Remdesivir עולה כי התועלת הרבה ביותר של הטיפול התרופתי הינה בחולי COVID-19 הנדרשים לתוספת חמצן, אך אינם נדרשים להנשמה מלאכותית.

 

במאמר שפורסם בכתב העת New England Journal of Medicine דווח על תוצאות מוקדמות של מחקר להערכת הטיפול התרופתי, אם כי עדיין יש להמתין לתוצאות הסופיות, מהן עולה כי זמן ההחלמה בקרב חולים שטופלו ב-Remdesivir התקצר בארבעה ימים (31%), בהשוואה למטופלים בפלסבו. התועלת הרבה ביותר תועדה בחולים שהיו חולים דיו בכדי להידרש לטיפול בתוספת חמצן, אך לא היו מחוברים למנשם.

 

הנתונים שהוצגו במאמר דומים לתוצאות מוקדמות שפורסמו מטעם ה-NIH מהמחקר, אשר החל בפברואר עם 1,063 משתתפים ב-10 מדינות.

 

החוקרים מחשבים כעת כי לאחר מעקב, 7% מהחולים שטופלו ב-Remdesivir היו צפויים למות, זאת בהשוואה ל-12% מהמטופלים בפלסבו, אך מציינים כי ההבדל בשיעורי התמותה לא היה מובהק סטטיסטית.

 

לדברי החוקרים, ממצאי המחקר מדגישים את חשיבות זיהוי מקרי COVID-19 והתחלת טיפול אנטי-ויראלי בשלב מוקדם, לפני התקדמות מחלת הריאות עד לצורך בהנשמה מלאכותית. הם מוסיפים כי לאור שיעורי התמותה הגבוהים למרות הטיפול התרופתי, סביר כי Remdesivir יהיה יעיל יותר במשלב עם טיפולים אחרים ל-COVID-19.

 

מחברת התרופות האחראית לתרופה נמסר כי אנשיה מצפים לתוצאות המחקר בחולים עם COVID-19 בדרגה מתונה בתום החודש. הם מצפים להתחיל במחקרים משולבים של Remdesivir במטה להבין אילו תרופות נוספות עשויות לשפר את תוצאות הטיפול בחולים.

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<