חדשות

פרופ' לוי וד''ר אלרועי בתדרוך לתקשורת: הגענו למצב שבו בסוף ספטמבר 60% מתושבי המדינה היו ''אדומים'' וכעת זה ירד ל-40%, הסקר הסרולוגי מצביע על כך שחיסון העדר אינו רלוונטי

08/10/2020

מאת מערכת אי-מד

בתדרוך לתקשורת שקיימו היום פרופ' חזי לוי מנכ''ל משרד הבריאות וד"ר שרון אלרועי, ראשת בריאות הציבור, התייחסו השניים לממצאי הסקר הסרולוגי שפורסם היום.

לוי הדגיש בדבריו שממצאי הסקר הסרולוגי מחזקים את הגישה ששוללת מדיניות חיסון עדר ואת הצורך בהמשך הקפדה על ריחוק ומסיכה.

ד"ר אלרועי הציגה תרשים שבו הראתה את השינויים ע"פ זמן בשיעור ההתפלגות של  האוכלוסייה בישראל הגדרות הרמזור כ"אדומה", כתומה צהובה וירוקה, כפי שניתן לראות כאן.

 

אלרועי מסבירה שלקראת סוף ספטמבר הגענו למצב שבו 60% מהאוכלוסייה בישראל הייתה "אדומה" . כ-10 ימים לאחר הפעלת הסגר מתחילים לראות ירידה בשיעור האוכלוסייה בקטגוריה אדומה, מה שמוכיח לטענתה שההגבלות עובדות, ושיש להמשיך ולהישמע להן.

אלרואי הבטיחה המשך שקיפות לציבור ולתקשורת והסבר המבוסס על הנתונים באשר להמלצות המשרד.

בתשובה לשאלה באשר לממצאי הסקר הסרולוגי שפורסם אמרה ד"ר אלרועי שלהערכתה נכון להיום שיעור הנדבקים האמיתי הוא הרבה מעל 5.5% אך עדיין אינו מגיע ל-20%, שזהו שיעור נמוך בהשוואה לשיעור הנדרש כדי להגיע לחסינות עדר.

באשר לדיווחים על קשיים ואי תפקוד מערך הוויסות בין בתי חולים טען פרופ' לוי שהוויסות פועל בצורה מכוונת ומסודרת, אם כי יש ודאי גם בעיות בעיקר בשל הסתייגויות של חולים ובני משפחה להתאשפז במקום מרוחק מהבית.

באשר למתכונת היציאה מהסגר אמרה ד"ר אלרועי שיהיו 8 שלבי יציאה במישור הארצי, ומודל הרמזור יופעל ככל הנראה רק לאחר סיום מוצלח של השלב השלישי. 

פרופ' לוי סיים את התדריך בהבעת אופטימיות זהירה לאור מגמת ההאטה המסתמנת בימים האחרונים, וקריאה לציבור להמשיך להתנהג בצורה נכונה, בכדי שמגמה זו אכן תמשך.

לצפייה בתדרוך 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<