חדשות

מגמות מדאיגות ? יציבות במס' החולים הקשים, עליה במקדם ה-R ל-0.97 , וירידה בהיקף ההתחסנות ביומיים האחרונים למרות דו''ח מרגיע של ועדת החיסונים

02/02/2021

מאת מערכת אי-מד

ע"פ  דו"ח אמ"ן ולוח הבקרה של משרד הבריאות  ותמונת המצב של מגן ישראל לא ניתן עדיין לזהות שינוי של ממש במספר החולים הקשים על אף ההערכות והציפיות של ראשי משרד הבריאות.  מנגד, מקדם ה-R במגמת עלייה וכבר מתקרב מאוד ל-1 (0.97) .

מבחינת מבצע ההתחסנות ניתן לראות שהשבוע נפתח בירידה משמעותית בהיקף, וזאת מגמה מדאיגה נוספת.

באשר לחיסונים, ועדת החיסונים פרסמה היום דו"ח מעקב נוסף המפרט את תופעות הלוואי ומידע נוסף. בסיכום הדו"ח כותבים המחברים כך :

הערת המערכת:  אם לא תחול ירידה משמעותית ומובהקת במספר החולים הקשים עד סוף שבוע זה נראה שמשרד הבריאות ימליץ להאריך או אף להדק את הסגר, על אף שההתנגדות למהלך זה, בתוך ומחוץ לממשלה - גוברת. נראה לכן שיש מקום לשקול שוב, במיוחד לאור העובדה שמרבית אוכלוסיית הסיכון תהיה כבר מחוסנת, ושקיימים פערים גדולים במדדי הדבקה תחלואה והתחסנות בין אזורים ומגזרים לנקוט בצעדים דיפרנציאליים.

בנוסף, בכדי לעודד התחסנות נראה שמשרד הבריאות צריך לגבש מדיניות "אמיצה" באשר לתו הירוק והיתרונות הממשיים שיקבלו המתחסנים מבחינת חופש תנועה. אמנם קיים עדיין סיכון לכך שאנשים מחוסנים עלולים להדביק אחרים, אך יש הסכמה בין המומחים שהסיכון נמוך יחסית, ונראה שבשקלול של תועלת מול סיכון יש מקום לשקול הפעלה ליברלית של ה"תו הירוק".

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<