חדשות

נתונים נוספים מעודדים על יעילות החיסון של פייזר ב''עולם האמיתי'' בישראל : ירידה בתחלואה של 60+, כמות אפסית של נדבקים לאחר המנה השנייה (דהמרקר)

02/02/2021

מאת מערכת אי-מד

ע"פ דיווח מדהמרקר, ניתוח נתונים שבוצע בקופ"ח לאומית מצביע באופן ברור על יעילות החיסון של פייזר במניעת הדבקה ב-COVID-19 כולל גם לוריאנט הבריטי.

מהנתונים עולה שלאחר מספר ימים מהחיסון הראשון נראית ירידה מובהקת במספר המאומתים, ולאחר 10 ימים מהחיסון השני כמות המאומתים שואפת לאפס.

גם פרופ' ערן סגל ממכון וייצמן הציג בטוויטר שלו נתונים המצביעים (בזהירות) על כך שהחיסון עובד , וזאת בהתבסס על המגמות ההפוכות של ההדבקה בקרב בני 60 + לצעירים יותר כפי שניתן לראות כאן :

 

ע"פ הדיווח בדהמרקר הפוסט קיבל תוך זמן קצר כמות של אלפי לייקים ושיתופים, מה שמעיד על העניין הרב של העולם הרפואי/מדעי אחר  מה שקורה בישראל בתחום.

נציין שגם הניתוח שהצגנו לפני מס' ימים שהשווה את מספר החולים הקשים מעל גיל 60 שחוסנו לעומת אלה שלא חוסנו הראה ירידה של קרוב ל-90% בסיכון לתחלואה קשה.

בתדרוך שהעבירו היום רה''מ ושר הבריאות הוצב היעד של חיסון כלל האוכלוסייה מעל גיל 50 המהווה מעל 95% ממספר החולים הקשים והמתים.  התוצאות המוצגות כאן בהחלט צריכות לעודד יותר אנשים להתחסן, ואם גם המתחסנים יקבלו תו ירוק שיאפשר להם הקלות מבחינת תנועה וכניסה למקומות  שונים - התמריץ להתחסן יהיה גדול עוד יותר.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<