חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן מדגיש את חשיבות הקפדה על עטיית מסכות המתאימות לפנים (מתוך הודעת ה-CDC)

02/02/2021

 

מומחים מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention) מדגישים את חשיבות עטיית מסכות פנים המתאימות היטב למבנה הפנים במטרה להאט את התפשטות נגיף הקורונה.

 

מתאמי מסכות, שהם התקנים קטנים לשימוש ר-פעמי התופסים את מסכת הבד או המסכה הכירורגית, עשויים להביא לכך שהמסכה הדוקה טוב יותר אל הפנים. מחקרים הוכיחו כי מתאמים אלו הובילו לשיפור יכולת הסינון ע"י מסכות ב-90% ומעלה.

 

הקפדה על עטיית מסכות הינה מרכיב חשוב בהאטת התפשטות נגיף הקורונה, בפרט בנוכחות הוריאנטים החדשים של הנגיף. המומחים חזרו על ההסבר כי מסכות אינן מהוות תחליף לריחוק חברתי וכי עדיין חשוב לעטות מסכות במרחק של שני מטרים זה מזה, בעיקר בחללים סגורים.

 

לאורך המגפה בחנו בסוכנות את השילוב הטוב ביותר של חומרים החוסם ומסנן חלקיקים נשימתיים, כמו גם את ההתאמה, הנוחות ומשך הזמן בו ניתן היה להשתמש באמצעים אלו.

 

לדוגמא, שימוש במסכה כפולה עשוי להיות יעיל להפחתת התפשטות הנגיף. אנשים יכולים לעטות מסכת בד עם סיבים צפופים יותר ממסכה כירורגית, בעוד שמסכה כירורגית משמש כמסן ומסכת בד מוסיפה שכבה נוספת של סינון המתאימה טוב יותר למבנה הפנים למניעת דליפה.

 

מדענים מטעם ה-CDC עורכים כעת ניסויים להערכת היעילות של עטיית שתי מסכות וישתפו את הנתונים כאשר אלו יהיו זמינים.

 

מתאמי מסכות עשויים לסייע בהשגת אותו יעד של מניעת דלף. מתאמים אלו זמינים לרכישה באינטרנט ומספר אתרים מספקים הוראות כיצד להכין כאלו בבית.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<