חדשות

איגוד רופאי בריאות הציבור מפרסם נייר עמדה על הפחתת הסיכון להופעת ווריאנטים חדשים של נגיף הקורונה בישראל ובמרכזו בדיקות ובידוד של כל נוסע הנכנס לארץ

20/02/2021

מאת מערכת אי-מד

איגוד רופאי בריאות הציבור מפרסם נייר עמדה העוסק בהפחתת הסיכון להתפרצות ווריאנטים של קורונה בישראל. להלן תמצית המסמך:

 נייר עמדה: הפחתת הסיכון להופעת ווריאנטים חדשים של נגיף הקורונה בישראל

בנייר עמדה זה אנו מציעים פתרונות להתמודדות עם האתגר של הווריאנטים השונים, בדגש על נתב"ג ומעברי הגבול. מעבר לבדיקות הנדרשות לפני העלייה למטוס, אנו ממליצים על איסוף דגימה לביצוע בדיקת PCR לנוכחות נגיף הקורונה מכל אדם שנכנס ארצה (דרך נתב"ג או מעברי גבול אחרים) עוד לפני שהוא משוחרר לבידוד ביתי וזה ע"מ להבטיח ביצוע בדיקת PCR בכניסה לארץ של כל נוסע.

אנחנו ממליצים כי כל נוסע שנשלח לבידוד בית לאחר נחיתתו בארץ ישאר בבידוד בית עד לביצוע בדיקת PCR נוספת 5 ימים לאחר הנחיתה וקבלת תשובה שלילית, זאת תוך חיזוק הפיקוח ואכיפה כנגד מפירי בידוד.נחוצה יחידה אפידמיולוגית קבועה שתאפשר חיבור בין בדיקות מולקולריות לנתונים אפידמיולוגיים באמצעות יחידה מקצועית שמרכזת את נושא המעברים מבחינה אפידמיולוגית, כולל הערכת סיכונים על בסיס מחקר וניטור קבוע.

משיקולים אתיים ומעשיים, על ישראל לעבוד בשיתוף פעולה עם הרשות הפלסטינית על-מנת להחיש את מבצע החיסונים ברשות ולתגבר את היכולת של הרשות הפלסטינית לבצע בדיקות לנגיף הקורונה.

אנחנו מדגישים כי מבחינה אפידמיולוגית, תושבי ישראל ותושבי הרשות הפליסטינית הינם אוכלוסייה אחת. לא נוכל להישאר חופשיים מווריאנטים חדשים של נגיף הקורונה כל עוד המגפה ממשיכה בשטח הרשות הפלסטינית.

לנייר העמדה המלא

בתוך כך, ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא ומ"מ יו"ר הר"י אומר היום:


" הירוק הוא הסגול החדש- התו הירוק צריך להפוך לסטנדרט של מדינת ישראל- או שאתה מחוסן, מחלים או שלילי ב-72 שעות האחרונות- אסור שמאבקי כח ימסמסו אותו - בין אם זה קניון , בית ספר או מסעדה, ישראל חייבת לעבור לתו הירוק כסטנדרט לחיים לצד הקורונה, אחרת מהר מאוד נגיע לסגר רביעי!.
אז נותנים לנו להתבסם מ״התו הירוק״ והטכנולוגיה המגיעה לטלפון של כל אחד, אבל לא משתמשים בו במרכזי התקהלויות כמו קניונים שיש להם גם את היכולות להשיק את התו הירוק אז איך ידרשו זאת אח״כ ממסעדות, מגרשי ספורט או תיאטראות? לא מנצחים מגיפה בקריצות וויתורים.

בבריטניה הורידו את מספר החולים החדשים מכ-60,000 ביום לפחות מ-20,000, ואת התמותה היומית מ-1700  לסביב 500, כי שם סגר הוא סגר.
בלי משמעת ואכיפה אין נצחון על מגיפה.

לכו להתחסן זה מציל חיים! כמה עוד נתונים צריכים להתפרסם עד שכל שאנני החיסונים יבינו שזה מציל חיים? קיים יחס הפוך בין אחוז המתחסנים למספר החולים במצב קשה וקריטי בקבוצות הגיל השונות. בעוד שאצל בני ה-55 ומעלה, שם אחוז המתחסנים עולה על 80 יש ירידה, אצל בני ה- 20-40  שרק 49-57 אחוזים התחסנו, יש עליה משמעותית ומדאיגה.
בואו להתחסן גם כי יש תו ירוק אבל בעיקר כי החיסון בטוח, כי החיסון מוריד הדבקה, וכי החיסון יעיל ב-98 אחוזים במניעת מחלה סימפטומטית ותמותה"

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<