חדשות

במקביל להמשך השיפור במדדי ההדבקה והתחלואה משה''ב מפרסם ההנחיות באשר לחיסון של מחלימי קורונה

14/03/2021

מאת מערכת אי-מד

במקביל להמשך השיפור במדדי הקורונה עם מקדם R שירד ל-0.78, שיעור הבדיקות החיוביות 2.9% , ויציבות במס' החולים הקשים (640) , כששיעורי ההתחסנות מעל גיל 50 סביב 90% , מפרסם משרד הבריאות את ההנחיות באשר להתחסנות של מחלימי קורונה.

במסמך מציין משרד הבריאות כי לאור ממצאי מחקרים אחרונים נראה שניתן לתת בבטחה את החיסון למחלימים, ולאור המלאי הזמין המשרד ממליץ על כך, בהתאם להוראות הבאות:

1  . ניתן לחסן מחלימים.

2  . מחלים שטרם חוסן ניתן לחסנו במנה אחת של חיסון 3 חודשים לפחות ממועד הגדרתו כמחלים.

3  . מטופל שאומת לנגיף אחרי קבלת מנה אחת של החיסון ניתן להשלים את המנה השנייה 3 חודשים לפחות אחרי מועד הגדרתו כמחלים.

4 . למרות ההמלצה למתן החיסון 3 חודשים לפחות ממועד ההחלמה, מנה שניתנה לפני שחלפו 3 חודשים במצבים המפורטים בסעיפים 2 ו- 3 לעיל תיספר כתקפה.

5 . מחלים שאובחן על פי בדיקה סרולוגית ניתן לחסנו במנת חיסון אחת בכל פרק זמן ממועד ביצוע הבדיקה.

6 . מטופל שאומת לנגיף אחרי קבלת שתי מנות חיסון אינו זקוק למנות נוספות.

7 . אין לבצע בדיקה סרולוגית כדי להחליט על הצורך במתן חיסון למי שהוגדר כמחלים. אם בכל זאת בוצעה, יש לפעול על פי סעיפים 2 6 לעיל ללא קשר לתוצאה .

8 . אדם שחוסן במנה אחת לאחר שאובחן כמאומת, תוקף התעודה יעודכן בשלב זה ל - 6 חודשים החל מ- 7 ימים לאחר קבלת החיסון. במידה ולא ניתן חיסון, תוקף התעודה לא ישתנה.

9 . הן מחלימים והן מחלימים שקיבלו מנת חיסון אחת לאחר שאובחנו כחיוביים יהיו זכאים לתו הירוק.

יש לציין כפי שגם דו"ח אמ"ן מציין שמחלימים נמצאים בסיכון מוגבר להידבק מהזן הדרום אפריקאי וייתכן שגם מהברזילאי ואחרים, ולכן מומלץ למחלימים להתחסן בהקדם.

ללוח הבקרה

לתמ"צ יומי מגן ישראל

לדו"ח יומי אמ"ן

הערת המערכת: אין ספק שהאתגר הגדול של המערכת בשמירת ההישג של מבצע החיסונים והירידה בתחלואה הוא מוכנות לתרחישים של הופעת ווריאנט עמיד ו/או ירידה מהירה מהצפוי באפקטיביות החיסון. על כן חשוב שהעדכון היומי של לוח הבקרה ומגן ישראל יכלול נתונים על מאומתים וחולים קשים חדשים שהתחסנו בכדי שניתן יהיה לזהות מגמות שינוי בהקדם.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<