חדשות

פרופ׳ ציון חגי בכנס ים המלח של המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות: ''בתי החולים ישבתו ביום שני''

09/05/2021

הודעת ההסתדרות הרפואית

פרופ׳ ציון חגי יו״ר הסתדרות הרפואית בכנס ים המלח של המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות: ״בתי החולים ישבתו ביום שני״:

״אי אפשר להתעלם ממה שקורה במערכת הבריאות ומההתנהלות הכוחנית של משרד האוצר. הכרזנו על סכסוך עבודה, הכרזנו שאנו הולכים לשביתת מחאה של 24 שעות ביום שני בכל בתי החולים של המדינה וכללית.


לא מצאנו דרך אחרת להתמודד עם הכוחנות הבלתי מוגבלת של האוצר, תהליך שבו מתקבלות החלטות באוצר שלא במשא ומתן אלא בהנחיות והנחתות, גם בנושא הפתולוגים וגם בנושא 600 תקנים.

 ראינו את הרופאים המותשים ב2020, יש שחיקה קשה ופוסט טראומה. אז קודם כל הצלחנו מול משרד הבריאות והשגנו 250 תקנים ואחר כך גם קיבלנו עוד 350 תקנים. משרד האוצר בא היום ואומר שהרופאים האלה, שבאו לעזור בתקופת הקורונה, שעבדו ושנלחמו והצילו את עם ישראל – הם בעצם רופאים שהשתמשנו בהם ואפשר לזרוק אותם היום.

זה בלתי סביר ולא נקבל זאת. מתייחסים לרופאים כאילו הם ציוד מתכלה. דור העתיד ברפואה מסתכל על התהליך הזה. איזה אמון יהיה לרופאים במערכת כאשר מקבלים אותם ורוצים לזרוק אותם. זה לא מוסרי, ואנחנו נלחמים על עתיד המתמחים ועתיד הרופאים במדינת ישראל.

אני מפה קורא לאוצר בואו תשחררו את ה600 תקנים האלה תכניסו אותם לתקציב ואנחנו נבטל את השביתה ביום שני. אנחנו מחליטים עליה רק כי אין ברירה. אנו מודעים לנזק שעושה שביתה אבל כשעושים תהליכים מהסוג הזה לא ניתן לזה לקרות״.

להוראות הר''י לשביתה שתתקיים ב-10/5

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<