חדשות

קבוצת חוקרים בכירים מפרסמת מכתב ב-SCIENCE בו היא טוענת שלא ניתן עדיין לשלול את האפשרות לכך שמקור ההתפשטות של הקורונה הוא דליפה ממעבדת מחקר סינית (הארץ)

19/05/2021

מאת מערכת אי-מד

מקור ההפצה הראשוני של וירוס הקורונה העסיק את הקהיליה המדעית והתקשורת כאשר נראה היה שעד כה הקונצנזוס נטה לכך שמדובר בהדבקה שהחלה מבעלי חיים (זואונוטית) ולא דליפה מכוונת או בשל תקלה ממעבדת מחקר בסין.

בימים האחרונים התפרסם ב-SCIENCE מכתב עליו חתומים מס' חוקרים מובילים בעולם בתחום בו הם טוענים שאין לשלול את האפשרות שהתפשטות נגיף הקורונה החלה בשל דליפה ממעבדת מחקר. החוקרים כותבים כי "התיאוריות לגבי שחרור מקרי ממעבדה והדבקה זואונוטית נותרו אפשריות. הבנת האופן בו קוביד-19 התפתח חיונית לתכנון אסטרטגיות גלובליות לצמצום הסיכון להתפרצויות עתידיות , אולם חקירה נוספת נדרשת כדי לגלות את מקור המגפה העולמית"

במכתב החוקרים מוטחת ביקורת בארגון הבריאות העולמי שלאחרונה פרסם דו"ח שבו קבע שהאפשרות לכך ''שהתפשטות נגיף הקורונה החלה באופן לא טבעי נראית קלושה ולא  סבירה באופן קיצוני'' . לדעת כותבי המכתב הדו"ח של ה-WHO העניק משקל נמוך מלכתחילה לאפשרות של דליפה ממעבדה. הם מציעים כאמור לבצע חקירה מלאה ושקופה, כשהמטרה המרכזית היא להפיק לקחים כך שאם יתברר שאכן מדובר בדליפה, ניתן יהיה לנקוט את כת האמצעים בכדי למנוע מקרה דומה בעתיד.

לכתבה המלאה ב"הארץ"

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<